وزیر صمت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

وزیر صمت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اقتصاد ایران در بحرانی‌ترین شرایط ممکن است و صنعت کشور سخت‌ترین روزهایش را سپری می‌کند. درست در همین روزهای بحران‌زده که تقریبا هر روز یک رخداد غیرقابل پیش‌بینی در خود دارد، مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین وزارتخانه اقتصادی کشور، بدون وزیر مانده است.

کرونا با صنعت برق چه کرد

کرونا با صنعت برق چه کرد

بدون شک جهان پیش و پس از کرونا، در همه ابعاد و حوزه‌ها، شرایط و ویژگی‌های متفاوتی خواهد داشت. گستردگی اثرات و پیامد‌های شیوع ویروس کووید ۱۹ به حدی وسیع است که شاید در تمام دنیا پیش بینی می‌شد.

تغییرات ساختاری و شفافیت مالی دو اصل ضروری ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه

تغییرات ساختاری و شفافیت مالی دو اصل ضروری ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه

با توجه به اهمیت ویژه‌ای که بنگاه‌های کوچک و متوسط برای اقتصاد کشور دارند، بسیاری از کارشناسان معتقدند در شرایط رکود فعلی، ورود به بازارهای بورس و فرابورس راه نجاتی برای این شرکت‌هاست که این امر نیازمند یک حرکت و تاکتیک اصولی و ساختاری است.

برق امید به چه قیمتی؟

برق امید به چه قیمتی؟

طرح موضوع برق امید و رایگان‌شدن برق برای مشترکان کم‌مصرف که در توضیحات تکمیلی مسئولان وزارت نیرو به مشترکان روستایی محدود و مباحث متعددی درخصوص تعداد مشمولان آن مطرح شد، طیف گسترده‌ای از نظرات را ایجاد کرد.

کوتاه‌ترین مسیر اصلاح اقتصاد برق

کوتاه‌ترین مسیر اصلاح اقتصاد برق

صنعت برق ایران در طول چهار دهه به‌رغم افت و خیز‌های بسیار، کارنامه بی‌نظیری برای خود ثبت کرده است. صنعتی که تا پیش از انقلاب حتی در تولید پیش‌پاافتاده‌ترین تجهیزاتش دچار مساله بود، امروز به یکی از پرچم‌داران خودکفایی و صادرات بدل شده است.

برداشتن چتر انحصار

برداشتن چتر انحصار

در سالی که با عنوان جهش تولید نامگذاری شده، تعریف درست و دقیق جهش تولید چیست؟ شاید اصلی‌ترین و دقیق‌ترین تعریف قابل ارائه از جهش تولید منطقی، واقعی و موثر در ساختارهای اقتصادی کشور، زمینه‌سازی برای توسعه صنایع ساخت‌محور با ارزش افزوده بالا باشد.

اقتصاد ناتراز برق

اقتصاد ناتراز برق

اقتصاد ناتراز برق بی‌تردید کلیدی‌ترین چالش این صنعت محسوب می‌شود. در باب چرایی ایجاد این چالش، از تعریف برق به عنوان یک خدمت عمومی تا فرایند تعرفه‌گذاری و تخصیص گسترده یارانه از این کالای استراتژیک بسیار گفته شده است.

آفت یارانه‌های دردسرساز

آفت یارانه‌های دردسرساز

فعالان صنعت برق تقریبا در تمام گفتمان‌های رایج در هر سطحی، از اقتصاد ناتراز این صنعت به‌عنوان ابرچالشی یاد می‌کنند که تقریبا ریشه تمامی مشکلات آن هم محسوب می‌شود. از تعیین تکلیفی قیمت برق و برشمردن این کالای استراتژیک در ردیف خدمات عمومی که بگذریم، می‌توان چالش «نقدینگی» و «کسری بودجه صنعت برق» را د..

مطالبات قانونی بخش‌خصوصی برق

مطالبات قانونی بخش‌خصوصی برق

صنعت برق ایران از آغاز روند توسعه داخلی آن تا رسیدن به بالاترین سهم در صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور، یکی از بخش‌های استراتژیک اقتصادی کشور بوده که نه‌تنها زیرساخت رشد اقتصادی کشور را فراهم کرده است، بلکه با شکل‌دهی به همکاری بخش عمومی-خصوصی در احداث تاسیسات نیروگاهی و شبکه انتقال و توزیع نیروی برق..

نقش رمز ارزها در توسعه سرمایه‌گذاری

نقش رمز ارزها در توسعه سرمایه‌گذاری

به اعتقاد دبیر سندیکای صنعت برق ایران، بدون تردید ارز دیجیتال برای کشوری مانند ایران که از همه طرف تحت‌فشار تحریم‌های بین‌المللی است و مبادله پول برای فعالان اقتصادی‌اش به یک چالش جدی بدل شده، می‌تواند فرصتی برای دور زدن تحریم‌ها باشد.

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.