دبیر سندیکا در گفتگو با چارسو اقتصاد:

حاکمیت باید اکوسیستم صادرات را اصلاح کند

مهدی مسائلی گفت: حاکمیت باید اکوسیستم صادرات را اصلاح و موانع را از سر راه صادرکنندگان بردارد. امروز آنچه صادرات و صادرکنندگان را دچار چالش کرده، تحریم‌های داخلی است نه تحریم‌های خارجی.
حاکمیت باید اکوسیستم صادرات را اصلاح کند
تاریخ : ۱۴۰۳/۰۲/۱۸

مهدی مسائلی، دبیر سندیکا در مصاحبه با مجله تصویری چارسو اقتصاد در حاشیه نمایشگاه اکسپو گفت: حاکمیت باید اکوسیستم صادرات را اصلاح و موانع را از سر راه صادرکنندگان بردارد. امروز آنچه صادرات و صادرکنندگان را دچار چالش کرده، تحریم‌های داخلی است نه تحریم‌های خارجی. 

وی ادامه داد: صنعت برق نیز به عنوان یک صنعت زیرساختی نیاز به بازمهندسی دارد تا بتواند آهن ربای جذب سرمایه را قوی‌تر از قبل ایجاد کرده و سرمایه‌گذاران را برای ورود به این صنعت ترغیب کند. بانک‌های ما با فعالان اقتصادی همراه نیستند و بهره‌های بانکی توجیه ندارند لذا باید با ایجاد آهن ربای جدید، فرایند سرمایه‌گذاری را تسهیل کرد. 

دبیر سندیکا تصریح کرد: امیدواریم بند بند ماده‌های برنامه هفتم توسعه به خصوص در حوزه برق و انرژی در پنج سال آینده اجرایی شود و با بررسی‌های انجام شده مشخص شود که چرا شش برنامه توسعه قبلی روی هم رفته صد درصد اجرایی نشده‌اند. باید از گذشته درس بگیریم و چراغ آینده قرار دهیم. 

ویدئوی این مصاحبه را اینجا ببینید. 


امتیاز دهید :


فصلنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.