آخرین مصوبات کمیته ماده (2) در دولت دوازدهم ابلاغ شد

نرخ صفر مالیاتی برای رفع تعهد ارزی سال 97

کمیته ماده (2) در آخرین جلسه خود در دولت دوازدهم که اوایل مرداد ماه امسال برگزار شد، نرخ صفر مالیاتی را برای صادرکنندگان سال 97 که تعهدات ارزی صادراتی خود را از 30 دی ماه 98 تا 30 آبان ماه 99 پرداخت کرده‌اند، مصوب کرد.
نرخ صفر مالیاتی برای رفع تعهد ارزی سال 97
تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ / منبع:پایگاه خبری اتاق تهران
در تازه‌ترین جلسه کمیته ماده (2) که اوایل مرداد ماه امسال برگزار شد، نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده برای صادرکنندگان سال 1397 که نسبت با ایفای تعهدات ارزی صادراتی خود در فاصله زمانی 30/10/1398 تا 30/08/1399 اقدام کرده‌اند، مصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، همچنین بر اساس مصوبات کمیته ماده (2)، پرداخت اقساط بدهی‌های ارزی به شبکه بانکی،صندوق توسعه ملی و حساب ذخیره ارزی شرکت‌های معدنی و فولادی مورد تایید وزارت صنعت،معدن و تجارت از سرجمع صادرات خود یا سایر شرکت‌های معدنی و فولادی، مجاز اعلام شد.

همچنین «صادرکنندگانی که بر اساس تایید سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ملزم به انتقالات ارزی موضوع ماده (13)، (14) و (15) قانون حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری خارجی به میزان ارز مورد نیاز و مندرج در مجوز انتقال با تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی هستند، به میزان سهم سرمایه‌گذار خارجی با درج اطلاعات مربوطه در سامانه جامع تجارت توسط سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی به میزان وجوه اعلامی از رفع تعهد ارزی صادراتی معاف و مابقی ارز حاصل از صادرات این گروه از صادرکنندگان مشمول رفع تعهدات ارزی برای اساس مفاد بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های 1400-1397 و اصلاحیه‌های مربوط به آن است».

همچنین بر اساس این مصوبه، زمان تعیین شده برای تعلیق قضایی مندرج در مصوبه 21/01/1400 کمیته ماده (2)، تا پایان مرداد ماه امسال تمدید شد.
امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.