ابلاغیه توانیر درخصوص لزوم درج ضوابط تعدیل در اسناد ارجاع کار

محمدحسین متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر دستورالعمل درج ضوابط تعدیل در اسناد ارجاع کار را به مدیران عامل شرکت‎های تابعه ابلاغ کرد.
 ابلاغیه توانیر درخصوص لزوم درج ضوابط تعدیل در اسناد ارجاع کار
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

به منظور کاهش هزینه تمام شده و اختلافات قراردادهای آتی صنعت برق و نیز پیشگیری از تطویل پروژه‌های ناشی از تغییرات نرخ عوامل موثر بر قیمت قراردادها، از تاریخ اول مهر ۱۳۹۹ انجام هرگونه فرایند ارجاع کار (به روش‌های مناقصه، ترک تشریفات و عدم الزام به برگزاری مناقصه) در سطح معاملات بزرگ مرتبط با پروژه‌های پیمانکاری (C, EPC,PC,EP و ...) و تامین تجهیزات در طرح‌های انتقال و بهینه‌سازی که منجر به عقد قرارداد می‌شود، بدون پوشش کامل ضوابط تعدیل در بخش‌های تامین تجهیزات، نصب و اجرا، منوط به ارسال گزارش توجیهی مبنی بر علل عدم امکان استفاده از ضوابط تعدیل به مدت ۱۵ روز قبل از انتشار اسناد ارجاع کار به دفتر بررسی‌های فنی بازرگانی قراردادها و پشتیبانی شرکت توانیر و اخذ مجوز موردی از معاون هماهنگی مالی پشتیبانی و امور مجامع خواهد بود. بدیهی است مسئولیت رعایت موارد فوق به عهده مدیران عامل است.

شایان ذکر است با توجه به ابلاغ فهارس بهای رسمی نیرو و متعاقب آن اعلام شاخص‌های تعدیل در آینده نزدیک و همچنین مفاد نامه شماره 417/11 مورخ 8 اردیبهشت 99، استفاده از دستورالعمل نحوه تعدیل آحاد بهای پیمان‌ها (بخشنامه شماره 173073/101 مورخ 15 آذر 1382) در تنظیم اسناد ارجاع کار پروژه‌های مذکور توصیه می‌شود.

سندیکا نیز در نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های عضو تاکید کرده است که بدلیل ناپایداری شرایط اقتصادی و تغییرات عوامل مؤثر بر قیمت قراردادها، فقدان تعدیل در اسناد ارجاع کار و قراردادهای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های تابعه توانیر از مهمترین چالش‌های سازندگان، پیمانکاران، مشاوران و تامین‌کنندگان کالا و خدمات صنعت برق به شمار می‌رود و سندیکا طی سنوات اخیر همواره تلاش کرده است از برگزاری مناقصات فاقد تعدیل جلوگیری بعمل آورد. 

بر اساس پیگیری‌های انجام شده و در راستای جلوگیری از رفع مشکلات قراردادی ناشی از موضوع مذکور، شرکت توانیر طی ابلاغیه شماره 1867/11 مورخ 1399/05/08 با موضوع درج ضوابط تعدیل در اسناد ارجاع کار، بر لزوم پوشش کامل ضوابط تعدیل در قراردادهای تأمین تجهیزات، نصب و اجرای شرکت‌های تابعه با بخش خصوصی تاکید نموده است.

سندیکا در این نامه از اعضا درخواست کرده است در صورت مشاهده مصادیق نقض ابلاغیه مزبور، مراتب را جهت پیگیری به این سندیکا ارسال کنند. 


پیوست


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.