توسعه یافتگی با همکاری دانشگاه و دستگاه اجرایی حاصل می‌شود

اردکانیان گفت:توسعه یافتگی در اثر همکاری مشترک دانشگاه و دستگاه اجرایی و ایجاد محصول مشترک حاصل می‌شود.
توسعه یافتگی با همکاری دانشگاه و دستگاه اجرایی حاصل می‌شود
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
به گزارش روابط عمومی سندیکای صنعت برق به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم امضا و تبادل تفاهمنامه همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس در محل وزارت نیرو، گفت: همکاری دانشگاه و صنعت باید بر اساس نیاز‌های دو طرف شکل گیرد تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند.

وی با بیان اینکه تعریف نشدن نیاز دو طرف در همکاری مشترک منجر به توسعه یافتگی نخواهد شد، افزود: تاکنون همکاری دانشگاه و صنعت محصول مشترکی نداشته است، کوتاهی‌هایی در این زمینه شده که باید برای جبران آن تلاش کرد.

اردکانیان با بیان اینکه در همکاری دانشگاه و دستگاه اجرایی نباید نگاه کارفرمایی حاکم باشد، ادامه داد: راهکار جبران کوتاهی‌ها، استفاده از افرادی است که هم مقام علمی داشته و هم واهمه‌ای از کسب مقام اجرایی نداشنه باشند.

وزیر نیرو به امضای دو تفاهمنامه بین وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد و گفت: بزودی باید قرارداد‌های اجرایی این تفاهم‌نامه‌ها نیز منعقد شود.

اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است.
امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.