مروری بر اولین حضور سندیکا در نمایشگاه نفت و گاز؛

قدرتمند، موثر و درخشان

سندیکای صنعت برق ایران در اولین حضور خود در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با هدف توسعه کسب و کار اعضا، با ایجاد پاویون برای شرکت‌های فعال صنعت برق و نیز رایزنی‌ها و تعاملات گسترده با مدیران ارشد حوزه انرژی، تجربه‌ای موثر و قدرتمند را در کارنامه خود ثبت کرد.
قدرتمند، موثر و درخشان
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که بیست و هفتم اردیبهشت ماه امسال با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، جواد اوجی وزیر نفت، وزیر نفت سوریه، وزیر نفت عراق، الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیمانکاران، صنعتگران و ... آغاز به کار کرد، اولین تجربه حضور سندیکا در نمایشگاه حوزه نفت بود.

سندیکا در این رویداد ضمن برپایی پاویون برق در قلب نمایشگاه نفت و گاز، تلاش کرد از این فرصت برای طرح و پیگیری موضوعات، مشکلات و چالشهای شرکت‌های عضو بهره گرفته و در کنار آن زمینه را برای معرفی ظرفیت‌های ساخت و پیمانکاری صنعت برق کشور فراهم آورد. 

لازم به ذکر است در طول دوره چهار روزه برگزاری این نمایشگاه تعداد زیادی از فعالان صنعت برق و انرژی از غرفه و پاویون سندیکا بازدید کرده و رئیس هیات مدیره و دبیر سندیکا با حضور در غرفه‌های شرکت‌های عضو، نشست‌هایی در خصوص چالش‌ها و انتظارات آنها از سندیکا برگزار کردند. نمایندگان این سندیکا در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران موضوع مشکلات ارزی و گمرکی اعضا را در نشستی با محمد نیازی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کردند که بر این اساس مقرر شد سندیکا اطلاعات مربوط به نیازمندی‌های ارزی و چالش‌های واردات تجهیزات از گمرکات را استعلام و جهت پیگیری به وزارت صمت ارسال کند.

یکی دیگر از رویدادهای حاشیه‌ای نمایشگاه نفت، رونمایی از یکی از محصولات دانش‌بنیان شرکت مهندسی و خدمات ایفا صنعت تابا با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس هیات مدیره سندیکا و مدیرکل دفتر فناوری و بومی‌سازی نیروگاه‌های شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی بود.

گفتنی است از اعضای سندیکا 33 شرکت در این دوره از نمایشگاه حضور داشتند که از این تعداد قریب به 10 مجموعه در پاویون این تشکل گرد هم آمده بودند. تجربه موفق و استقبال گسترده از مشارکت و حضور سندیکا و شرکت‌های عضو، علاوه بر اینکه به استقبال شرکت‌های  عضو از ایده برپایی پاویون منجر شد، عزم سندیکا را برای حضور قدرتمندتر و پررنگ‌تر در دوره‌های آتی این رویداد نیز جزم کرد. 

بر این اساس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران با هدف توسعه کسب و کار اعضا و همچنین گسترش ارتباطات و تعاملات با سایر صنایع به ویژه در حوزه انرژی، حضور در سایر نمایشگاه‌های صنعتی را نیز در دستور کار خود قرار داد تا از این مسیر، زمینه‌های لازم را برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شرکت‌های عضو خود در سایر صنایع فراهم آورد.

شرکت‌های اپیل، اترک انرژی گستر ارس، اسسکو، الوند توان انرژی، ایران ترانسفو،آریا ترانسفو، باسط پژوه تهران، برق و تاسیسات داریان، پارس ساختار، پایش وضعیت یکتا شرق، پرتو خازن، پیرامون قشم سیستم ، تامین تجهیزات برق و فولاد تکاب، توان تابلو مهرگان، سیم و کابل ابهر، سیم و کابل مشهد، سیم و کابل یزد، صنایع کوپله رعد، صنعتی تابش تابلو شرق، قشم ولتاژ، الکتروجبال ایرانیان کویر، کیسون، گروه آریا صنعت سلیم، گروه مپنا، گروه مهام شرق، گلنور، ماندگار تجهیز ایرانیان، مهندسی برق آوران، مهندسی پردیسان رایانه سیستم، مهندسی کاهنگان مهر، مهندسی و خدمات ایفا صنعت تابا، نواندیشان کلیدگستر پویا و نوآوران برق آریا از جمله شرکت‌های عضو سندیکا هستند که در نمایشگاه نفت حضور داشتند. 


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.