برآورد سندیکا از اثرات اقتصادی بحران کرونا بر صنعت برق

در پی بحران شیوع کرونا در کشور، واحد پژوهشی سندیکا برآوردی از اثرات اقتصادی این بحران بر صنعت برق به اتاق بازرگانی ایران و کمیسیون‌های مرتبط ارائه کرده است.
برآورد سندیکا از اثرات اقتصادی بحران کرونا بر صنعت برق
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶

با شروع بحران شیوع کرونا در کشور، علاوه بر سلامت و جان شهروندان، فعالیت‌های اقتصادی من جمله کسب و کارهای صنعت برق نیز دچار مخاطره شده و با تهدیدهای جدی مواجه است. در پی بروز این بحران، واحد پژوهشی سندیکای صنعت برق ایران برآوردی از اثرات اقتصادی و حجم خسارات شیوع ویروس کرونا بر صنعت برق و پیشنهادات مقابله با آثار منفی آن تهیه و به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و کمیسیون‌های مرتبط ارائه کرده است.

در گزارش سندیکا تشدید مشکلات نقدینگی بنگاه بدلیل عدم پرداخت مطالبات، خسارات وارده بر شرکت‌های تولیدی و پیمانکار و مشاوره‌ای صنعت برق، خسارات وارده بر صادرات و واردات، خسارات ناشی از تاخیر پرداخت دیون بانکی، بیمه تامین اجتماعی و مالیات، آثار منفی بر ناپایداری شبکه به عنوان مهمترین خسارات بحران کرونا بر صنعت برق عنوان شده است.

در بخش بعدی بمنظور کاهش آثار مخرب شیوع بیماری کرونا بر صنعت برق، راهکارهایی از قبیل تسریع در پرداخت مطالبات، تعیین شرایط فورس ماژور در قراردادها و برقراری زمان تنفس، ارائه تسهیلات ویژه در پرداخت وجوه مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی، ارائه تسهیلات ویژه در پرداخت دیون بانکی، تسهیل در تامین مواداولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی توسط صنایع بالادستی و ارائه تسهیلات در مراودات ارزی ارائه شده است.


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.