رهبر انقلاب سال ۱۴۰۳ را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند

آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خود با بیان اینکه جهش تولید جز با مشارکت مردم اتفاق نخواهد افتاد، سال ۱۴۰۳ را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند.
رهبر انقلاب سال ۱۴۰۳ را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری کردند
تاریخ : ۱۴۰۳/۰۱/۰۱

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ فرمودند: اگر ما بخواهیم جهش تولید داشته باشیم، بایستی اقتصاد را مردمی کنیم باید پای مردم را به عرصه‌ تولید به نحو محسوسی باز کنیم و موانع حضور مردم را برطرف کنیم.

ایشان ادامه دادند: در مورد شعار سال ۱۴۰۲ که عبارت بود از مهار تورم و رشد تولید، کارهای خوبی انجام گرفت. در هر دو بخش شعار، کارهایی انجام گرفت، پیشرفت‌هایی هم اتفاق افتاد، البته نه به قدر مطلوب، و آنچه که انجام گرفته خوب بود ولی باید ادامه پیدا کند و این شعار، شعاری نیست که در یک سال توقع داشته باشیم که به نحو مطلوب انجام بگیرد، این شعار همچنان ادامه خواهد داشت. 

رهبر انقلاب سپس تصریح کردند: در بخش مردمی ظرفیت‌های بزرگی وجود دارد که این ظرفیت‌ها بایستی فعال بشود، باید از آن‌ها به نفع کشور و به نفع مردم استفاده بشود. لذا من به این مناسبت شعار امسال را این قرار دادم: «جهش تولید با مشارکت مردم»  این شعار امسال است.

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه پیام نوروزی خود فرمودند: سال ۱۴۰۲ مثل همه‌ سالهای دیگر زندگی، انباشته بود از شیرینی‌ها و تلخی‌ها ... حادثه‌ تلخ کرمان در سالگرد شهید سلیمانی، سیل بلوچستان در اواخر سال، حوادثی که برای مأموران امنیّت و حافظان امنیت در طول این ماه‌ها اتفاق افتاد، جزو حوادث تلخ بود و تلخ‌تر از همه حادثه‌ غزه بود که جزو مسائل مهم بین‌المللی ما است، و حادثه‌ای تلخ‌تر از آن امسال ما نداشتیم.

ایشان در ادامه تاکید کردند: در سالی که پیش روی ما است و وارد آن شدیم، کارهای زیادی هست که بایستی انجام بگیرد و باید خودمان را به آن متعهد بدانیم، هم مسئولین کشور، دولتی‌ها، مجلس، قوه‌ قضائیه و دیگران و هم آحاد مردم، همه باید خودمان را به آن کارها متعهد بدانیم در زمینه‌ها مختلف، لکن در این سال هم مسئله‌ عمده‌ کشور عبارت است از اقتصاد. نقطه‌ ضعف اساسی کشور عبارت است از مسئله‌ی اقتصاد، باید در این زمینه‌ها فعال عمل کنیم.

رهبر معظم انقلاب سپس اظهار داشتند: یک کلید اساسی برای حل مشکلات اقتصادی کشور عبارت است از مسئله‌ی تولید؛ تولید داخلی، تولید ملی، مسئله‌ تولید بنابراین مسئله‌ مهمّی است و به همین جهت امسال هم روی مسئله‌ تولید تکیه می‌کنم و توقع دارم، انتظار دارم که ان‌شاءاللّه یک جهشی در کار تولید اتّفاق بیفتد امسال، و بِجد اعتقاد دارم که این جهش بدون مشارکت مردم و بدون حضور مردم اتفاق نخواهد افتاد.


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.