جزئیات نامه کنفدراسیون صادرات به نهاوندیان؛ مالیات بر ارزش افزوده صادرات را علی‌الحساب برگردانید

کنفدراسیون صادرات ایران با ارسال نامه‌ای به معاون اقتصادی رئیس جمهور پیشنهاد کرد تا به دنبال آسیب های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و توقف صادرات در برخی از مرزها، حداقل بخشی از مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان به صورت علی الحساب بازگشت داده شود.
جزئیات نامه کنفدراسیون صادرات به نهاوندیان؛ مالیات بر ارزش افزوده صادرات را علی‌الحساب برگردانید
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کنفدراسیون صادرات ایران، محمد لاهوتی  با ارسال نامه‌ای به محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، پیشنهاداتی را جهت حمایت از حوزه صادرات غیرنفتی ارائه داد. 
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در این نامه پیشنهاد کرد تا به دنبال آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و توقف صادرات در برخی از مرزها، حداقل بخشی از مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۸ صادرکنندگان به صورت علی‌الحساب بازگشت داده شود. 
در بخشی از این نامه آمده است: «گره زدن استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به رفع تعهد ارزی در قانون بودجه سال 98 کل کشور، منع قانونی را پیش‌روی سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای همراهی با صادرکنندگان در استرداد منابع پرداختی بابت مالیات بر ارزش افزوده قرار داده است. لذا نظر به امکان گره‌گشایی در این حوزه تنها با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، لذا خواهشمند است  پیشنهاد مذکور  به منظور حمایت از جامعه صادرکنندگان کشور در شرایط کنونی به فوریت در دستور کار جلسات این شورا قرار گرفته تا با استفاده از منابع بلوکه شده خود صادرکنندگان و بدون بار مالی بر دولت از صادرکنندگان حمایت شود و راه را برای ادامه مسیر تولید به منظور صادرات، هموار نماید.»
امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.