یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links
نام کابل ابهر در وندور لیست شرکت پروژه‌های نفت کشور عراق ثبت شد نام کابل ابهر در وندور لیست شرکت پروژه‌های نفت کشور عراق ثبت شد


شرکت کابل ابهر با اخذ مجوزها و تاییدیه‌های لازم موفق به حضور در وندور لیست شرکت پروژه‌های نفت کشور عراق شده است.

علیرضا کلاهی، ضمن اشاره به این نکته تصریح کرد: شرکت کابل ابهر توانسته سهم قابل توجهی از بازار شرکت نفت عراق در بخش تجهیزات صنعت برق که مربوط به تولیدات سیم و کابل‌های سنگین است را به خود اختصاص داده و موفق به اخذ تائیدیه‌ها و استاندارد‌های مربوط به شرکت پروژه‌های نفت عراق شود
.

رییس کمیته سازندگان سیم و کابل سندیکای صنعت برق ایران خاطرنشان کرد: شرکت توسعه پروژه‌های نفتی عراق، مشتری کالای باکیفیت ایرانی شده، این در حالی است که پیش از این تنها شرکت‌های اروپایی موفق به دریافت این استاندارد‌ها می‌شدند .

وی افزود: به علاوه کشور‌های آمریکا و عربستان با تمام توان برای حذف کالا‌های ایرانی از بازار عراق برنامه‌ریزی کرده و از هیچگونه کارشکنی نیز تا به امروز مضایقه نکرده اند .

کلاهی تصریح کرد: سهم داشتن در بازار نفت عراق در شرایط تحریم و مشکلات داخلی موفقیت بزرگی به حساب می‌آید. اهمیت این رویداد از آن جهت است که تا به امروز هیچ شرکت دولتی و خصوصی ایرانی موفق به احراز تائیدیه‌های شرکت توسعه پروژ‌های نفتی عراق نشده است .

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌ها برای حضور در بازار نفت عراق خصوصاً توسعه زیرساخت و پروژه‌ها با استاندارد‌های سخت گیرانه‌ای از نظر کمی و کیفی مواجهند و تا به امروز تنها تعداد معدودی از شرکت‌های معتبر اروپایی مجوز حضور در بازار نفت عراق را به دست آورده‌اند .

عضو هیات مدیره اتاق ایران و عراق در ادامه افزود: بزرگترین وجه تمایز این رویداد این است که بخش خصوصی واقعی توانست در بین رقبای قدرتمند بین‌المللی سهمی در بازار شکننده عراق به خود اختصاص دهد .

این عضو سندیکای صنعت برق با اشاره به ظرفیت‌های تولید صنعت سیم و کابل ایران تصریح کرد: با وجود مشکلات عدیده در تولیدات صنعت برق، کابل ابهر توانسته با عرضه کالای با کیفیت و در رده کلاس جهانی، توان حضور در بازار‌های بین المللی را پیدا کند. صنعت کابل علیرغم برخوردار بودن کشورمان از امکانات تولیدی و منابع طبیعی (۶درصد مس جهان) مغفول مانده و در باب مقایسه کشور ترکیه بدون داشتن حتی یک معدن مس با بیش از ۲ میلیارد دلار صادارت سیم و کابل در سال بخش قابل توجهی از بازار منطقه و اروپا را تصاحب کرده است. در این بین دولت با سیاست گذاری‌های اصولی و بلند مدت در حمایت از تولیدکنندگان صنعت برق می‌تواند صادرات کالای این بخش را تا ده سال آینده به حدود ۵ میلیارد دلار افزایش دهد.
تاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
نظرات:


 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.