امضای یک تفاهم نامه کلیدی بین سندیکا و توانیر

تفاهم‌نامه همکاری و شرکت در ارزیابی و احراز صلاحیت تامین‌کنندگان تجهیزات صنعت برق دوم اردیبهشت سال جاری فیمابین شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) و سندیکای صنعت برق ایران امضا شد.

اگرچه امضای این تفاهم‌نامه و استخراج مفاد آن ماه‌ها به طول انجامید اما به هر حال در نهایت توانیر، اجرای ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های سازنده را که بخش قابل توجهی از آنها از اعضای سندیکا محسوب می‌شوند، به این نهاد واگذار کرد.

برای انعقاد این تفاهم‌نامه جلسات متعددی با حضور مدیران و کارشناسان ارشد شورای ارزیابی و مطابقت با استاندارد و دفتر تحقيقات و توسعه فناوری شرکت توانیر برگزار شد. هدف از این مشارکت، توسعه همکاری‌های فیمابین در جهت ارتقا کیفیت تجهیزات و تولیدات صنعت برق بود.

بر اساس این تفاهم از این پس سندیکا به عنوان کارگزار شرکت توانیر در ارزیابی و احراز صلاحیت سازندگان تجهیزات صنعت برق، عهده دار سنجش میزان و کیفیت توان تولیدی شرکت‌های سازنده خواهد بود. به این ترتیب لزوم واگذاری احراز صلاحیت شرکت‌های بخش خصوصی توسط تشکل صنفی مربوطه را با نظارت شرکت توانیر مورد پذیرش مدیران ارشد صنعت برق قرار گرفت. 

گفتنی است که ارزیابی و احراز صلاحیت تامین‌کنندگان کالا و خدمات تخصصی صنعت برق مطابق با ضوابط و آیین‎نامه های شرکت توانیر به منظور درج در وندور لیست و همچنین مشارکت سندیکا در تدوین و یا اصلاح آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ارزیابی صلاحیت کالا و خدمات تخصصی از جمله مهمترین محورهای این تفاهم‌نامه هستند.  

این تفاهم نامه همکاری که به موجب آن سندیکا کار ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های سازنده را عهده‌دار می‌شود، علاوه بر اینکه یکی از مهمترین دستاوردهای این تشکل محسوب می‌شود، می‌تواند به ایجاد برابری، وحدت رویه و ارزیابی تخصصی و عادلانه شرکت‌ها منجر شود.

فصلنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.