آزمایشگاه صنایع برق

آزمایشگاه صنایع برق

نام مدیر عامل حمید رضا صالحی
زمینه فعالیت شرکت تست و کنترل کیفیت تجهیزات برقی
تلفن (+9821) 88341244
نمابر (+9821) 88842378
پست الکترونیک info@eepil.com
سایت اینترنتی epil.ir
نشانی خيابان شهيد مطهري، بعدا ز تقاطع شهيد مفتح، جنب ساختمان ماديران ، پلاك 186 ، طبقه سوم، واحد ششم
معرفی شرکت رشد سريع و گسترده توليد تجهيزات صنايع برق در سطح کشور، ضرورت ايجاد يک آزمايشگاه معتبر، مجتمع و بي طرف جهت کمک به ارتقاء و حفظ سطح کيفيت اين محصولات و مطابقت با استانداردهاي جهاني بيش از پيش آشکار مي سازد. بدين منظور گروهي از دانشگاهها، مؤسسات علمي تحقيقاتي و شرکتهاي توليدي که اين نقيصه بزرگ را لمس مي کردند اقدام به تأسيس شرکت آزمايشگاههاي صنايع برق و اجراي طرح احداث مجتمع آزمايشگاهي نمودند. هم اکنون شرکت آزمايشگاههاي صنايع برق با تکيه بر تجهيزات و امکانات موجود و بهره گيري از امکانات سهامداران و دانشگاهها، قابليت انجام بسياري از آزمونهاي نوعي را در کشور ايجاد کرده است.

 

نحوه ارائه خدمات

انجام آزمونها در آزمايشگاه EPIL و آزمايشگاههاي همکار، با مديريت و صدور گواهي توسط EPIL

هم اکنون اين شرکت ارائه دهنده خدمات تست و بازرسي براي تجهيزات صنعت برق بصورت آزمايشگاهي و در محل و مطابق با استانداردهاي معتبر ملي و بين المللي مي باشد. آزمايشگاههاي اين شرکت عبارت از سازگاري الکترومغناطيسي (EMC)، حفاظت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار (IP)، افزايش درجه حرارت (TR)، فشار قوي(HV) ، فشار ضعيف (LV) ، ضد انفجاري(EX)  و … بوده و علاوه بر دارا بودن گواهي هاي کاليبراسيون معتبر از مراکز داراي صلاحيت ملي و بين المللي، داراي گواهي تأييد صلاحيت از مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران نيز مي باشند. شايان ذکر است که اين شرکت در ارائه سرويسهاي انجام آزمون، از پرسنل متخصص و مجرب بهره مي برد و در راستاي انجام رسالت اين شرکت در حفظ بي طرفي و ارائه گزارشهاي آزمون معتبر، مراحل انجام و نگارش گزارشهاي انجام آزمون با نظارت يکي از اعضاي هيأت علمي دانشگاه صنعتي اميرکبير انجام مي پذيرد.
1. انجام آزمونها در آزمايشگاه EPIL با نظارت نمايندگان آزمايشگاههاي معتبر بين المللي و صدور گواهي توسط آنها
2. انجام آزمونها در آزمايشگاههاي معتبر بين المللي (KEMA, CESI, KERI, ICMET, CPRI, …)
3. انجام آزمونها در محل مشتري

انجام انواع آزمونهاي مربوط به تجهيزات حفاظت و اندازه گيري (CT ، PT، رله، کنتور، ترانسديوسر و …) در محل نصب آنها از اهميت ويژه اي برخوردار بوده و پروژه هاي مشابهي براي کليه پست هاي تحت پوشش برق تهران، نيروگاه هاي رود شور، لوارک، کريک 1 و 2 و 3، پالايشگاه بندرعباس و … توسط اين شرکت انجام شده است.

احداث آزمايشگاه قدرت 800 مگاولت آمپري براي اولين بار در خاورميانه
يکي از بزرگترين کاستي هاي صنعت برق کشور، عدم وجود يک آزمايشگاه قدرت در منطقه است و احداث آن داراي مزاياي بسـياري از جمله، ايجاد زمينه مطابقت محصـــولات داخـلي با سطح كيفيت بين المللي، ممانعت از ورود اجناس نا مرغوب به کشور، ايجاد اشتغال، ارتقاء دانش فني تست، جلوگيري از خروج ارز از کشور و ...  مي باشد. اين آزمون يکي از مهمترين و ضروري‌ترين آزمونها براي تجهيزات صنايع برق مي باشد و جهت انجام اين تست در آزمايشگاههاي مختلف بين المللي، بطور سالانه ميليونها دلار ارز از کشور خارج مي شود. لذا شرکت آزمايشگاههاي صنايع برق با همکاري شرکت KEMA و کمک و عنايت سازمانهاي مختلف، اقدام به نصب و راه اندازي آزمايشگاه قدرت 800 مگاولت آمپري نموده است و در آينده اي نزديک قابليت انجام آزمونهاي اتصال کوتاه در داخل کشور بوجود مي آيد.

برچسب کيفيت محصول (EPIL COR)
شرکت EPIL با توجه به امکانات، متخصصين و تجهيزات آزمايشگاهي اي که در اختيار دارد، در راه ايجاد مرجعي معتبر براي صدور گواهي کيفيت تجهيزات  صنايع برق (EPIL Certificate of Registration) گام برداشته است. EPIL COR گواهينامه اي است که براي شرکتهايي که الزامات اين گواهي را به درستي پياده سازي و اجراء کنند صادر ميشود و ماهيت وجودي آن بهبود مستمر و افزايش کيفيت محصولات شرکتهاي صنعت برق ميباشد.

سيمولاتور شبکه قدرت

شرکت EPIL در راستاي انجام فعاليتهاي تحقيقاتي، با همکاري پژوهشگاه نيرو موفق به طراحي شبيه ساز سيستمهاي قدرت گرديد که قابليت تجزيه و تحليل پديده هاي سيستم قدرت را بصورتي که در يک شبکه قدرت واقعي از مرحله توليد تا مصرف اتفاق مي افتند، دارا مي باشد.لذا توسط اين شبيه ساز بررسي رفتار و عملکرد سيستمهايي که دسترسي به کل و يا قسمتهاي مختلف آن بدلايل ايمني، هزينه بر بودن و... امکانپذير نيست، ميسر خواهد شد.
محصولات / خدمات خدمات تست و بازرسي شامل آزمونهاي سازگاري الكترومغناطيسي (EMC) آزمونهاي درجه حفاظت(IP) آزمونهاي افزايش درجه حرارت(TR) آزمونهاي فشار قوي (HV) آزمونهاي فشارضعيف (LV) انجام تست ضد انفجار (EX) آزمونهاي ايمني(CE) آزمونهاي محيطي انواع آزمونهاي در محل شامل آزمونهاي رله هاي حفاظتي آزمونهاي انواع ترانس بررسي و تحليل کيفيت توان مديريت آزمايشگاهي شامل مديريت آزمونهاي داخل و خارج از كشور انجام آزمونها در داخل كشور تحت نظارت نمايندگان آزمايشگاههاي معتبر خارجي ارائه نشان کيفيت EPIL COR براي تجهيزات صنعت برق برگزاري سمينار، کارگاه و دوره آموزشي در زمينه هاي آشنايي با انجام آزمونها مطابق با استانداردهاي بين المللي، نکات فني و عملي آشنايي با تجهيزات تست و نحوه کاربرد آنها معرفي خدمات و امکانات آزمايشگاهي داخل کشور انجام آزمونهاي تجهيزات وارداتي احداث اولين آزمايشگاه قدرت (اتصال كوتاه) در منطقه ارائه خدمات مشاوره اي در زمينه تطابق محصول
گواهینامه ها

فصلنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.