افزایش ۷ درصدی تعرفه آب و برق از امروز

بر اساس مصوبه سال ۹۷ دولت، از ابتدای اردیبهشت هر سال، تعرفه آب و برق ۷ درصد افزایش می یابد.

۱۴۰۰/۰۲/۰۱

کارنامه ایران در بهره‌گیری از دیپلماسی انرژی

ما می‌توانستیم با توسعه صنعت برق چه در بخش نیروگاه‌های حرارتی و تولید برق به جای هدرسوزی گاز و چه در بخش تجدیدپذیرها، اقتصاد کشورمان را به کشورهای دیگر جهان گره بزنیم. اما در عمل آنچه در کشور رقم خورده است یک سیستم غلط مصرف انرژی و حرکت در لبه پرتگاه خودکفایی ..

۱۴۰۰/۰۱/۳۱

ضرورت تشکیل صندوق صادرات برق و انرژی

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: یکی از ضربات مهلک در زمینه صادرات برق ایجاد شده مربوط به صادرات برق از سوی دولت بوده و نقش بخش خصوصی در آن بسیار کم رنگ و بی رمق بوده است و تمایلی به همکاری باشرکت های بین المللی برای صادرات انرژی برق در کشور وجود ند..

۱۴۰۰/۰۱/۳۰

تجدیدپذیر‌ها گرفتار در باتلاق معاونت برنامه ریزی وزیر و ساتبا

ابلاغ نرخ‌های جدید خریدتضمینی برق تجدیدپذیر‌ها ماه هاست که در معاونت برنامه ریزی وزارت نیرو گیر کرده و به بهانه‌های عجیب از صدور آن سرباز می‌زنند. کمتر کسی است که از دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق وزارت نیرو تجربه خوشایندی داشته و از پیگیری‌ها..

۱۴۰۰/۰۱/۲۸

بحث اتصال شبکه برق ایران و قطر/ ضرر‌های غفلت ایران از بازار انرژی منطقه

قائم مقام فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته در گفتگویی پیرامون امکان‌سنجی و اهمیت اتصال شبکه برق ایران و قطر از طریق خط انتقال دریایی گفت: ما باید از خود بپرسیم، چرا ما با این ظرفیت فوق‌العاده، میزان مرز خاکی مشترک و پیوست فرهنگی و اجتماعی از موقعیت صادرات ..

۱۴۰۰/۰۱/۲۸

تخفیف ویژه اعضای سندیکا برای حضور در نمایشگاه صنعت ساختمان، برق و تاسیسات سوریه

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنعت ساختمان، برق و تاسیسات سوریه در تاریخ ۳ الی ۷ تیر ماه ۱۴۰۰ در مرکز دائمی نمایشگاه‌های دمشق برگزار می‌شود.

۱۴۰۰/۰۱/۲۱

وزیر نیرو اصلاحیه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را ابلاغ کرد

پیرو مصوبه سیزدهم مرداد سال 98 در خصوص استفاده مراکز استخراج رمز ارزها از نیروی برق، اصلاحیه جدید توسط رضا اردکانیان وزیر نیرو به شرکت‌های زیرمجموعه ابلاغ شد. ..

۱۴۰۰/۰۱/۱۸

فراخوان برگزاری نمایشگاه محصولات روشنایی گوانجو

نمایشگاه بین‌المللی محصولات روشنایی گوانجو از تاریخ 19 الی 22 خرداد ماه (9 الی 12 ژوئن 2021) در گوانجو برگزار خواهد شد. در این رویداد جدیدترین محصولات و فناوری‌..

۱۴۰۰/۰۱/۱۸

اوضاع اسفناک سرمایه گذاری جدید/ دولت مقصر ورشکستگی سرمایه گذاران برقی

رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه صادرات برق کاملا در انحصار دولت است،گفت: دولت برقی را که به ریال از بخش خصوصی خریداری کرده به دلار می‌فروش..

۱۴۰۰/۰۱/۱۵

فرآیند رانت‌زدایی از صنایع

در حوزه صنعت آنچه در طول سال‌های اخیر در اقتصاد ایران رخ داده است، کاهش تنوع تولید و به دنبال آن از بین رفتن فرصت‌های شغلی و سرکوب درآمد بوده است. به واسطه سیاس..

۱۳۹۹/۱۲/۲۶

دورنمای صنعت برق ایران چگونه خواهد بود؟

سرمایه‌گذاری در صنعت برق نیاز به تامین مالی از منابع متعددی دارد که برای تحریک آنها لازم است‌ محرک سرمایه‌گذاری کشور فعال شود. استفاده از تسهیلات صندوق توسعه مل..

۱۳۹۹/۱۲/۱۶

راهبردها و چشم‌انداز صنعت برق ایران

با نگاهی به عوامل تولید، شرایط تقاضا، شدت مصرف انرژی، استراتژی رقابت و نیز سایر صنایع پشتیبان در صنعت برق ایران، می‌توان گفت راهبردها و نقشه راه توسعه کسب‌وکاره..

۱۳۹۹/۱۲/۰۹

باید صدای واحدی از بخش خصوصی در حوزه انرژی شنیده شود

در نشست کمیسیون تخصصی انرژی اتاق ایران درباره نحوه اثرگذاری کمیسیون روی موضوع‌های کلان حوزه انرژی بحث شد؛ باید صدای واحدی از تشکل‌های بخش خصوصی حوزه انرژی به نه..

۱۳۹۹/۱۲/۰۶

بحران در کمین سامانه‌های خورشیدی کوچک‌مقیاس

عضو هیات‌رئیسه کمیته انرژی‌های تجدیدپذیر سندیکا گفت: بر کسی پوشیده نیست که ساتبا نیازمند منابع مالی برای خرید برق تجدیدپذیر است. از وزارت نیرو انتظار می‌رود حدا..

۱۳۹۹/۱۲/۰۵

۱۲ منتخب فرهنگستان علوم در شاخه‌های مهندسی تقدیر شدند/ مهندس بردبار، منتخب شاخه مهندسی برق

طی مراسمی از ۱۲ محقق حوزه مهندسی در ۳ شاخه "استادان برجسته"، "پژوهشگران جوان برجسته" و "مهندسان برجسته" تقدیر به عمل آمد.

۱۳۹۹/۱۲/۰۵

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.