افغانستان، ظرفیت پنهان صنعت برق ایران

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی معتقد است؛ با توجه به اهمیت صادرات برق به افغانستان، دولت باید با دیدگاه بلند مدت ساخت تجهیزات، طراحی و اجرای پروژه‌های برقی افغانستان را به دست بخش خصوصی بدهد و تنها به صدور برق به این کشور اکتفا نکند.

۱۳۹۹/۰۷/۳۰

تداوم فعالیت صانیر در پروژه نوراوان ارمنستان در شرایط جنگ و کرونا

با وجود شرایط حادث شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و تنش‌های منطقه‌ای بین کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان، فرایندهای اجرایی و تامین تجهیزات پروژه خط سوم انتقال برق و پست نوراوان ارمنستان همچنان با نهایت اهتمام در جریان است.

۱۳۹۹/۰۷/۳۰

صادرکنندگان به جای تشویق، تنبیه می‌شوند

حمیدرضا صالحی، عضو هیات مدیره سندیکا می‌گوید صادرات رونق نگیرد، موتور تولید هم روشن نخواهد شد اما در نبود زیرساخت‌های مناسب و بی‌ثباتی قوانین و مقررات صادرات نه‌تنها رونق نمی‌گیرد که با تهدید کاهش و افت مدام مواجه است.

۱۳۹۹/۰۷/۲۹

بررسی الزامات ابلاغ بخشنامه سوم جبرانی ارز

جلسه نمایندگان سندیکای صنعت برق ایران با رئیس نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه، پانزدهم مهرماه سال جاری با محوریت بررسی چالش های قراردادی اعضا در شرایط کنونی کشور در محل این سازمان برگزار شد.

۱۳۹۹/۰۷/۲۳

راه‌حل‌های نجات‌ صادرات

رئیس هیات‌مدیره فدراسیون صادرات انرژی نوشت: ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۹ سپری شد و شهروندان ایرانی، سیاستمداران، مدیران اقتصادی و فعالان بازار کسب وکار با بهت و ناراحتی شاهد پسرفت‌های نگران‌کننده در شاخص‌های کلان بوده و هستند. یکی از بدترین شاخص‌های فرو افتاده در چاه گ..

۱۳۹۹/۰۷/۲۳

همکاری سندیکا در ساخت مدارس استان سیستان و بلوچستان

سندیکای صنعت برق ایران و تعدادی از شرکت‌های عضو این تشکل در ساخت و بازسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان مشارکت کردند.

۱۳۹۹/۰۷/۲۰

خروج صنعت برق از فروش انحصاری

فراموش نکنیم یک امتیاز بزرگ داغ شدن تنور رقابت عرضه کنندگانِ هر کالایی، کاهش قیمت یا به عبارت بهتر، واقعی سازی قیمت هاست.

۱۳۹۹/۰۷/۲۰

فرصت‌ها و تهدیدهای استفاده از انرژی خورشیدی

ایران به‌عنوان بهشت انرژی‌های تجدیدپذیر و به ویژه انرژی خورشیدی شناخته می‌شود. سرزمین پهناور، آفتاب فراوان به‌صورتی که کمترین تابش خورشید در شمال ایران تقریبا ب..

۱۳۹۹/۰۷/۱۶

لغو بخشنامه نحوه محاسبه تفاوت بهای فلزات در قراردادهای فاقد تعدیل

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بخشنامه دستورالعمل نحوه محاسبه تفاوت بهای فلزات در کارهای فاقد تعدیل و مابه التفاوت مصوب ۸ بهمن سال ۱۳۹۲ را طی ا..

۱۳۹۹/۰۷/۱۵

ضرورت تصمیم‌گیری سران سه قوه برای بقای صنعت احداث و انرژی کشور

تشکل‌های بخش خصوصی صنعت احداث و انرژی در نامه‌ای به سران قوا پیشنهاداتی در خصوص تصمیم‌گیری درباره قراردادهای جاری این صنعت، با استفاده از تسهیلات قانونی مطرح کر..

۱۳۹۹/۰۷/۱۴

اطلاعیه روابط عمومی وزارت نفت درباره تعویق برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت درباره تعویق برگزاری بیست‌وپنجمین دوره نمایشگاه نفت اطلاعیه‌ای صادر کرد.

۱۳۹۹/۰۷/۱۴

ضرورت تعیین تکلیف قراردادها در فرصت تنفس سه ماهه

هشتادمین جلسه دوره هفتم هیات ‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران، سی‌ام شهریور سال جاری با حضور اعضای هیات مدیره و بازرسین سندیکا به صورت برخط برگزار شد.

۱۳۹۹/۰۷/۱۴

قفل شدگی اقتصاد صنعت برق

به اعتقاد علیرضا اسدی، معاون پژوهش و برنامه ریزی سندیکای صنعت برق ایران، زیرساخت های شبکه برق به نحوی نیست که بتوان آنها را به سادگی توسعه داد؛ بنابراین صنعت بر..

۱۳۹۹/۰۷/۱۳

تهدید‌های صادرات برق ایران در سایه غفلت سیاست‌گذاران

حمیدرضا صالحی با اشاره به ظرفیت صادراتی برق در کشور گفت: سال‌هاست که کشور ما ظرفیت این را دارد که قطب انرژی منطقه باشد اما آن گونه که باید اتفاقی نیفتاده است.

۱۳۹۹/۰۷/۱۳

بررسی پیش‌نویس بخشنامه تنقیح و تلخیص بیمه مقاطعه‌کاران

پیش‌نویس بخشنامه تنقیح و تلخیص مقاطعه‌کاران توسط نمایندگان سازمان تامین اجتماعی، اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تهران، سندیکای صنعت برق ایران..

۱۳۹۹/۰۷/۰۸

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.