مصوبه هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در خصوص تسهیل توسعه واحدهای صنعتی و معدنی

هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در پنجاه و دومین نشست خود برای تسهیل توسعه واحدهای صنعتی و معدنی در محدوده شعاع 120 کیلومتری استان تهران، مصوبه‌ای صادر کرد.

۱۴۰۰/۰۶/۱۶

دعوت به رقابت در ششمین دوره مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان کارآفرینی امین‌الضرب

اتاق بازرگانی تهران فراخوان ششمین دوره مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان کارآفرینی امین‌الضرب را‌ منتشر کرد. بر این اساس، ششمین دوره این مراسم به مناسبت 138 سالگی اتاق تهران، به سنت پنج سال گذشته، در دی‌ ماه برگزار ‌می‌شود.

۱۴۰۰/۰۶/۱۶

هشدار مهم در خصوص کلاهبرداری از فعالان بخش خصوصی

اخیرا گروهی کلاهبردار با دسترسی به اطلاعات تماس فعالان بخش خصوصی از طریق اطلاعات مندرج در سایت‌ها و فضای مجازی، با سوءاستفاده از نام مدیران شرکت‌ها نسبت به درخواست مبالغی به بهانه‌های مختلف به ویژه به بهانه گرفتاری بوجود آمده برای یکی از مدیران شرکت همکار و ی..

۱۴۰۰/۰۶/۱۴

کمبود پنج هزار مگاوات برق برای تحقق تولید ۵۵ میلیون تن فولاد

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: در حال حاضر در صنعت فولاد برای تحقق برنامه تولید ۵۵ میلیون تن تا افق ۱۴۰۴ پنج هزار مگاوات کمبود برق وجود دارد.

۱۴۰۰/۰۶/۱۴

میرکاظمی:

نیازی به متمم بودجه نیست/ سیاست انقباض مالی را در پیش خواهیم گرفت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ اساساً متناسب طراحی نشده است و اگر بخواهیم طبق روال، در سال آینده هم ضریبی را بر بودجه امسال اضافه و بودجه سال ۱۴۰۱ را تدوین کنیم مشکل جدی خواهیم داشت.

۱۴۰۰/۰۶/۰۸

آخرین مصوبات کمیته ماده (2) در دولت دوازدهم ابلاغ شد

نرخ صفر مالیاتی برای رفع تعهد ارزی سال 97

کمیته ماده (2) در آخرین جلسه خود در دولت دوازدهم که اوایل مرداد ماه امسال برگزار شد، نرخ صفر مالیاتی را برای صادرکنندگان سال 97 که تعهدات ارزی صادراتی خود را از..

۱۴۰۰/۰۶/۰۶

جزئیات پرداخت وام به واحدهای صادراتی

معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در گزارشی ضمن ارائه جزئیاتی از نحوه پرداخت تسهیلات به واحدهای صادراتی، اعلام کرد که از آغاز پرداخت تسهیلات به واحدهای صادراتی، یعن..

۱۴۰۰/۰۶/۰۶

محسن رضایی به سمت معاون اقتصادی رئیس‌جمهور منصوب شد

سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، با صدور حکمی محسن رضایی را به سمت معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و دبیر ستاد اقتصادی دولت منصوب..

۱۴۰۰/۰۶/۰۳

با پیگیری‌های سندیکا و از سوی سازمان برنامه؛

دستورالعمل جبران آثار ناشی از شیوع کرونا ابلاغ شد/ سندیکا ضعف‌های بخشنامه را پیگیری می‌کند

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از شیوع بیماری کرونا (کووید 19) را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ا..

۱۴۰۰/۰۵/۲۵

پیشنهادهای بخش خصوصی برای وزارت اقتصاد دولت سیزدهم

در پیشنهاد مرکز پژوهش‌های اتاق ایران به وزارت اقتصاد، بر ضرورت بهبود محیط کسب‌وکار، توانمندسازی بخش خصوصی، ارتقای بهره‌وری، توسعه صادرات و دیپلماسی اقتصادی تأکی..

۱۴۰۰/۰۵/۲۵

تمدید مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرات سال ۹۸ تا پایان مرداد

بر اساس تصمیمات کمیته اقدام ارزی و با هدف تسریع و تسهیل در ایفای تعهدات ارزی، مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان سال ۹۸ تا پایان مردادماه سال جاری تمدید شد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۷

اتباع و فعالان اقتصادی ایرانی فورا افغانستان را ترک کنند

وزارت خارجه ایران به اتباع و فعالان اقتصادی ایرانی در افغانستان هشدار داده است با توجه به شرایط نا امن، نسبت به ترک فوری این کشور اقدام کنند.

۱۴۰۰/۰۵/۱۶

مهلت تسليم اظهارنامه مالياتی تمدید شد

طبق مصوبه هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مهلت تسليم اظهارنامه مالياتی تمدید شد.

۱۴۰۰/۰۵/۱۲

خودکفایی، یادگار دوران جنگ سرد

در ایران این رویکرد از دید بسیاری از سیاستمداران موجب قدرت کشور است، اما در واقع ایده‌ای خطرناک بر اساس فهمی غلط از ماهیت اقتصاد است. آنچه اقتصاد به آن نیاز دار..

۱۴۰۰/۰۵/۱۰

چشم‌انداز اقتصادی جهان به‌روزرسانی شد

صندوق بین‌المللی پول با به‌روزرسانی چشم‌انداز اقتصادی ۲۰۲۱، تخمین رشد اقتصادی برای آمریکا و سایر کشورهای ثروتمند ارتقا داد؛ اما رشد اقتصادی جهان دست‌نخورده باقی..

۱۴۰۰/۰۵/۰۶

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.