کاهش تعداد مجوزهای وزارت صنعت از ۸۰ به ۴۵

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت می‌گوید: این وزارتخانه با ادغام و ساماندهی مجوزها، تعداد مجوزهای خود را از ۸۰ مجوز به ۴۵ مجوز کاهش داده است.

۱۴۰۰/۰۲/۰۱

فراخوان نخستین پویش ملی تبلیغات هوشمندانه

نخستین پویش تبلیغات هوشمندانه با ارائه تولیدات فرهنگی، رسانه‌ای و مشارکتی از سوی دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با همکاری کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سراسر کشور برگزار ..

۱۴۰۰/۰۱/۲۸

مشورت با بخش‌خصوصی، محور برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم باشد

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است: دولت آینده باید برخلاف دولت‌های یازدهم و دوازدهم، به صورت عملی مشورت با بخش‌خصوصی را اولویت برنامه‌های اقتصادی خود قرار دهد.

۱۴۰۰/۰۱/۲۸

بیم و امیدهای اقتصاد ۱۴۰۰

برآوردهای جدید صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که طی سال‌جاری اقتصاد ایران پس از سه سال متوالی از رکود خارج شده و رشد اقتصادی ۳ درصدی را تجربه خواهد کرد. اگر دیگر روایت‌ها از منابع داخلی و بین‌المللی را نیز کنار هم قرار دهیم، همگی از قد کشیدن رشد اقتصادی در س..

۱۴۰۰/۰۱/۲۸

زمان ترخیص کالا از گمرکات کاهش می‌یابد

رئیس کل گمرک گفت: با مصوبات هیئت مقررات زدایی، روند ترخیص کالاها از گمرکات تسریع می‌شود.

۱۴۰۰/۰۱/۲۴

کلیات «لایحه چک» تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد کلیات لایحه چک را به تصویب رساندند.

۱۴۰۰/۰۱/۲۴

بخشنامه حداقل مزد سال 1400 و دستورالعمل های تبعی آن

بخشنامه حداقل مزد سال1400 و دستورالعمل های تبعی آن اواخر اسفند 99 برای اجرا ابلاغ شد.

۱۴۰۰/۰۱/۲۳

اصلاح قیمت مواد اولیه ، مهمترین عامل رقابت در بازارهای صادراتی است

دبیر سندیکای صنایع آلومینیم ایران گفت: حفظ روند فعلی در حمایت از تولید داخل و جلوگیری از واردات کالاهای خارجی که مشابه آنها در کشور تولید می شوند، یکی از راهکا..

۱۴۰۰/۰۱/۲۳

تمدید 6 ماهه مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری از موافقت تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مدت ۶ ماه (تا پایان شهریورماه ۱۴۰۰) با هدف مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید خبر داد.

۱۴۰۰/۰۱/۲۳

بخش خصوصی بدون لکنت زبان در انتخابات سیزدهم

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نوشت: بخش‌خصوصی ایران می‌تواند با برگزاری همایش‌های گوناگون، انتظارات خود از کاندیداها یا رئیس دولت تازه بر سر کار آمده را با صراح..

۱۴۰۰/۰۱/۲۱

بخشودگی جرایم کارفرمایان در سال ۱۴۰۰

سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای، شرایط بخشودگی جرایم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی،معدنی، خدماتی و اصناف در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

۱۴۰۰/۰۱/۲۱

توجه به صنایع ساخت محور در رشد تولید ناخالص ملی اثر اهرمی دارد

مدیرعامل شرکت سیم و کابل ابهر گفت : توجه به صنایع ساخت محور علاوه بر تاثیر در رشد تولید ناخالص ملی، اشتغال زایی بیشتری به همراه دارد.

۱۴۰۰/۰۱/۲۱

اصلاح ضوابط استقرار واحدها در شهرک‌های صنعتی به نفع سرمایه گذاران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اصلاح ماده 3 مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی در شهرک‌های صنعتی به نفع سرمایه‌گذاران خبر داد.

۱۴۰۰/۰۱/۲۱

جایگاه تشکل‌ها در احیای برجام

این روزها بحث احیای برجام، بار دیگر از زبان برخی سیاستمداران و مدیران به گوش می‌رسد. از جمله علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای که شرایط را برای احیای بر..

۱۴۰۰/۰۱/۲۱

مجوز بانک مرکزی برای «واردات کالا با رمزارز» به زودی صادر می‌شود

بانک مرکزی به زودی مجوز واردات کالا با رمزارزهای تولیدشده داخلی را از طریق بانک‌ها و صرافی‌های مجاز صادر خواهد کرد و قرار است آیین نامه مرتبط با آن را در شورای ..

۱۴۰۰/۰۱/۱۸

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.