درخواست وزارت نیرو از وزارت بهداشت برای واکسیناسیون بخش خصوصی صنعت برق

به دنبال پیگیری‌های سندیکا، معاون حقوقی و پشتیبانی وزارت نیرو طی نامه‌ای از معاون بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درخواست کرده است برای تخصیص سهمیه واکسن کرونا به شرکت‌های عضو سندیکا، اقدام گردد.
درخواست وزارت نیرو از وزارت بهداشت برای واکسیناسیون بخش خصوصی صنعت برق
تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰

به دنبال پیگیری‌های سندیکای صنعت برق ایران برای تخصیص واکسن کرونا به فعالان بخش خصوصی این صنعت از طریق وزارت نیرو، معاون حقوقی و پشتیبانی این وزارتخانه‎ طی نامه‌ای از معاون بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درخواست کرده است برای تخصیص سهمیه واکسن کرونا به شرکت‌های عضو سندیکا، اقدام گردد. 

در این نامه ضمن اشاره به مکاتبات سندیکا با معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژ (تصویر نامه سندیکا به مهندس حائری) مبنی بر ضرورت قرارگیری کارکنان شاغل در شرکت‌های سازنده، پیمانکار و مشاور و بازرگانی عضو سندیکای صنعت برق در اولویت تزریق واکسن، از علیرضا رئیسی سخنگوی وزارت بهداشت درخواست شده است با توجه به نیاز حیاتی کشور به تداوم خدمت‌رسانی در حوزه برق و انرژی و لزوم همکاری و همراهی اعضای سندیکای صنعت برق ایران با شرکت‌های تابعه وزارت نیرو در راستای تامین برق مطمئن و پایدار برای آحاد جامعه در اقصی نقاط کشور، با درخواست این نهاد صنفی برای واکسیناسیون موافقت و اقدامات لازم انجام شود. 

شایان ذکر است در راستای همین پیگیری‌ها برای تخصیص واکسن کرونا به کارکنان بخش خصوصی صنعت، سندیکا همچنین درنامه‌ای از معاون بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درخواست کرده است با تخصیص سهمیه واکسن به شرکت‌های عضو سندیکا، موافقت کنند.  
  
در این نامه آمده است که در شرایط کرونا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حاکمیت و دست‌اندرکاران بخش انرژی کشور، اطمینان از تامین برق پایدار برای تمامی مشترکان به‌ویژه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و صنایع تولیدکننده کالاهای درمانی، بهداشتی و مصرفی جامعه است. کارکنان شاغل در شرکت‌های سازنده تجهیزات، پیمانکاران توسعه و نگهداری شبکه و شرکت‌های مهندسی مشاور و بازرگانی صنعت برق خط مقدم تحقق این مهم بوده و به دلیل نیاز حیاتی کشور به تداوم خدمت‌رسانی در حوزه برق و انرژی همراه با کارکنان بخش دولتی کشور، به‌طور مستمر در محیط‌های کارگاهی حضور دارند و یا در حال سفر به مناطق مختلف کشور برای پیشبرد پروژه‌های این صنعت می‌باشند. از اینرو کارکنان شاغل در بخش‌خصوصی صنعت برق نیز به شدت در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و به همین علت نیز بخش خصوصی صنعت برق تاکنون تعداد زیادی از کارکنان متخصص و خدمتگزار خود را از دست داده‌ است. 

در ادامه تاکید شده است که با توجه به آغاز واکسیناسیون کارکنان شرکت‌های تابعه و وابسته وزارت نیرو و سایر نهادهای دولتی در سراسر کشور، انتظار برحق بخش خصوصی آن است که به موازات این موضوع، سهمیه‌ای نیز برای تزریق واکسن به کارکنان سازندگان، پیمانکاران، مهندسان مشاور و بازرگانی صنعت برق که تامین‌کنندگان کالا و خدمات این حوزه به شمار می‌روند، در نظر گرفته شود.  سندیکا در پایان این نامه آمادگی خود را جهت همکاری در تهیه فهرست کارکنان شرکت‌های سازنده، پیمانکار، مهندسی مشاور و مهندسی بازرگانی و معرفی آنها به مراکز درمانی اعلام کرده است.

 

تصویر نامه وزارت نیرو به وزارت بهداشت 

تصویر نامه سندیکا به وزارت بهداشت 


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.