پیگیری مستمر مشکلات بیمه‌ای اعضا در دستور کار هیات مدیره

پنجاه و پنجمین جلسه دوره هفتم هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران، بیست و هفتم مرداد سال جاری در محل سندیکا برگزار شد. در ابتدای جلسه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در طول هفته اخیر و پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص مصوبات جلسه قبل هیات مدیره توسط دبیر سندیکا ارائه شد.
پیگیری مستمر مشکلات بیمه‌ای اعضا در دستور کار هیات مدیره
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

پنجاه و پنجمین جلسه دوره هفتم هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران، بیست و هفتم مرداد سال جاری در محل سندیکا برگزار شد. در ابتدای جلسه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در طول هفته اخیر و پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص مصوبات جلسه قبل هیات مدیره توسط دبیر سندیکا ارائه شد.

در این گزارش به انعکاس مشکلات سازندگان صنعت برق و راهکارهای سندیکا در کمیسیون انرژی اتاق تهران، پیگیری مشکلات صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی برای اعضای فعال در افغانستان، نهایی شدن صورتجلسه توافقات سندیکا و توانیر در خصوص قراردادها، پیگیری‌های انجام شده برای ابلاغ ضریب ارزبری در خصوص جبران خسارات ناشی از تغییرات نرخ ارز در قراردادهای توزیع و نیز کسب صلاحیت سندیکا در گرایش ماشین‌آلات و تجهیزات صنایع فلزی و فراورده‌های مرتبط از مرکز ملی رتبه بندی ایران اشاره شد.

روند فعال برگزاری جلسات فهارس بهای پست و خطوط، آغاز به‌کار کارگروه‌های مشترک حمایت از ساخت داخل و توسعه صادرات سندیکا و ساتکاب، انجام هماهنگی‌های لازم برای انتخابات کمیسیون‌های انرژی و صنعت اتاق ایران، برگزاری جلسه با تشکل‌های مرتبط به منظور معرفی نمایندگان سندیکا به عنوان ریاست کمیسیون‌های مورد نظر و همچنین نهایی شدن گزارش عملکرد و صورت‌های مالی جهت ارائه به مجمع عمومی بخشی از این گزارش بود.

در ادامه جلسه با توجه به نهایی شدن صورتجلسه توافقات سندیکا و توانیر در خصوص قراردادها مقرر مصوبات آن در اسرع وقت و با جدیت پیگیری شود. همچنین مقرر شد در خصوص تعیین تکلیف ضریب ارزبری تجهیزات به منظور جبران خسارات ناشی از تغییرات نرخ ارز در قراردادهای توزیع، اعضای هیأت مدیره نیز با معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر مذاکره کنند.  

انتخابات خانه صنعت و معدن محور بعدی جلسه بود که با توجه به اعلام آمادگی آقایان مهندسین رهنما و صالحی جهت حضور در این انتخابات، مقرر شد هر دو نماینده به خانه صنعت و معدن معرفی شوند و تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص پس از مذاکره با خانه صنعت و معدن انجام شود.

در ادامه تاکید شد که سازمان امور مالیاتی تحت عنوان رونق تولید، دستورالعمل‌های کارآمدی ابلاغ کرده و با بخش خصوصی همکاری مناسبی ایجاد کرده است اما مشکلات بخش خصوصی با سازمان تامین اجتماعی همچنان به قوت خود باقی است به طوری که در برخی موارد از رای دیوان عدالت اداری نیز تمکین نمی نماید. از این‌رو مقرر شد موضوع مشکلات بیمه‌ای اعضا بطور مستمر از طریق اتاق بازرگانی و نهادهای مرتبط پیگیری شود. همچنین با توجه به دعوت سازمان تامین اجتماعی از سندیکا به منظور حضور در جلسه بررسی نسبت مزد به کل کارکرد در انواع قراردادها، مقرر شد چالش های اعضا و  جزییات قراردادهایی که از بخشنامه 5/14 استفاده کرده اند در جلسه مذکور به سازمان تامین اجتماعی منعکس شود.

در ادامه با توجه به شدت گرفتن مشکلات قراردادی اعضا و اعمال سختگیری‌های زیاد از سوی شرکت‌های برق منطقه‌ای در این زمینه، مقرر شد تعیین تکلیف قراردادها به شکل جدی‌تری از سوی سندیکا پیگیری شده و ضمن مکاتبه با مدیران عامل برق های منطقه‌ای، جلسات مشترک با مدیران ارشد این شرکتها برگزار شود.

در پایان جلسه با توجه به نهایی شدن گزارش عملکرد و صورت‌های مالی مقرر شد پس از اخذ نظرات خزانه دار و اعضای هیأت مدیره، گزارش‌ها در اختیار بازرس سندیکا قرار گیرد.


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.