عزم جدی سندیکا برای تعیین تکلیف حق بیمه قراردادهای صنعت برق

در ابتدای پنجاهمین جلسه دوره هفتم هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران که دوم تیر سال جاری در محل سندیکا برگزار شد، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط دبیر سندیکا ارائه شد.
عزم جدی سندیکا برای تعیین تکلیف حق بیمه قراردادهای صنعت برق
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۴/۱۵در ابتدای پنجاهمین جلسه دوره هفتم هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران که دوم تیر سال جاری در محل سندیکا برگزار شد، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط دبیر سندیکا ارائه شد. در این گزارش به حضور فعال سندیکا در بیست و چهارمین دوره کنفرانس توزیع، انعکاس مشکلات اعضای سندیکا توسط رییس هیات‌مدیره در مراسم افتتاحیه، برگزاری موفق نمایشگاه جانبی توسط سندیکا اشاره شد.

در بخش دیگری از گزارش دبیر سندیکا به جلسه با معاونت قضایی دادستانی کل کشور و اعلام آمادگی ایشان برای پیگیری موضوعاتی که برای سندیکا محرز شده دستگاه‌های اجرایی نقش حاکمیتی خود را به درستی ایفا نمی‌کنند، پیگیری اجرای دستورالعمل نحوه جبرانی ارز در قراردادهای شرکت‌های توزیع، پیگیری ایفای نقش فعال سندیکا در هیات‌اجرایی شورای هماهنگی تشکل‌ها، ارائه پیشنهاد سندیکا در خصوص نحوه تسویه قراردادهای صنعت برق از طریق اسناد خزانه به شرکت توانیر و نیز پیگیری تشکیل کمیته سه نفره برای حل معضل قراردادهای نیمه تمام اشاره شد. استعلام مشکلات قراردادی اعضا با شرکت های توزیع، استعلام نظر از کمیته‌ها در خصوص ویرایش جدید شرایط عمومی پیمان و برگزاری جلساتی در خصوص حق بیمه قراردادهای منعقده با شرکت توانیر و نیز توسعه همکاری‌های فیمابین با شرکت ساتکاب، استعلام مشکلات بانکی و ضمانتنامه‌ای شرکت‌های عضو در افغانستان، فراخوان شناسایی شرکتهای علاقمند به احداث خط تولید در کشور عراق و اعلام آمادگی تعدادی از اعضا، بخش دیگری از گزارش دبیر سندیکا بود .

در ادامه ضمن ارائه گزارشی از جلسه مشترک کمیته تجدیدپذیر سندیکا با مدیرکل دفتر برق روستایی شرکت توانیر، بر لزوم اقدام موثر از سوی شرکت ساتبا به منظور مشخص کردن سهم برق روستایی و تجدیدپذیرها از عوارض برق تاکید و مقرر شد سندیکا این موضوع را پیگیری و تلاش کند سایر تشکل‌های این حوزه را نیز با رویکردهای سندیکا هماهنگ کند و همواره سندیکا محور اصلی پیگیری موضوعات این حوزه باشد.

در بخش بعدی جلسه معرفی نمایندگان سندیکا برای حضور در کمیته مشترک سندیکا و توانیر برای استفاده از ظرفیت های ماده 12 بررسی و مقرر شد دبیرخانه با هماهنگی ریاست هیأت‌مدیره، نمایندگان سندیکا در این حوزه را به توانیر معرفی کند. همچنین نماینده سندیکا در کارگروه تدوین نظام‌نامه بازرسی فنی کالاها و تجهیزات شرکت ساتکاب نیز تعیین شد.

در ادامه گزارشی در خصوص مذاکرات صورت گرفته با سازمان تامین اجتماعی توسط ریاست کمیته حقوقی و قراردادهای سندیکا ارائه شد. بر اساس مذاکرات صورت گرفته با سازمان تامین اجتماعی قرار است فعلا بر روی حق بیمه قراردادهای انتقال کار شود و تعیین حق بیمه سایر قراردادها به آینده موکول شده است.

ریاست کمیته حقوقی و قراردادهای سندیکا همچنین در خصوص گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره قانون حمایت از تولید داخل توضیحاتی ارائه و پیشنهادات مرتبط در خصوص کامل شدن این گزارش را مطرح کرد. مقرر شد پیشنهادات کمیته حقوقی و قراردادها از طریق دبیرخانه در اختیار هیات مدیره قرار گیرد و پس از اخذ نظرات اعضا، این پیشنهادات برای مجلس و وزارت نیرو ارسال شود.

در پایان جلسه گزارشی در خصوص برنامه اقدامات و خروجی‌های مورد انتظار سندیکا برای سال 98 شامل توسط معاونت پژوهشی سندیکا ارائه شد. نظرات هیات‌مدیره در خصوص این گزارش مورد بررسی قرارگرفت و مقرر شد اصلاحات و نکات پیشنهادی در این برنامه‌ها لحاظ گردد.  امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.