فهرست بهای توزیع سال ۹۹ ابلاغ شد

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، فهرست بهای واحد پایه رشته توزیع نیروی برق سال ۹۹ را به دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ کرد.
فهرست بهای توزیع سال ۹۹ ابلاغ شد
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۴

به استناد نظام فنی و اجرایی کشور، موضوع ماده ۳۴ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه و آیین‌نامه استانداردهای اجرایی طرح‌های عمرانی، فهرست بهای واحد پایه رشته توزیع نیروی برق سال ۹۹ از نوع گروه اول (لازم‌الاجرا) که مبانی آن به تصویب شورای عالی فنی رسیده است، ابلاغ شد تا برای برآورد هزینه کارهایی که بعد از ابلاغ این بخشنامه تهیه می‌شوند، مورد استفاده قرار گیرد. 

شایان ذکر است تهیه، تدوین و ابلاغ فهارس بهای واحد پایه در رشته‌های مختلف جزو مسئولیت‌هایی بوده که از زمان تشکیل سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد نظام فنی و اجرایی کشور موضوع ماده ۳۴ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه، به منظور ایجاد هماهنگی و یکنواختی در برآورد هزینه‌های اجرای پروژه‌های سرمایه‌ای کشور انجام می‌پذیرد. این فهارس از نوع گروه اول (لازم‌الاجرا) بوده و به دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ می‌شود. اولین فهرست بهای واحد پایه در سال ۱۳۵۵ ابلاغ شد و از آن پس، فهارس یاد شده هر ساله با استعلام بهای کالاها، عوامل و کسب بازخورد از جامعه مهندسی و مجریان کشور مورد بهنگام سازی بازنگری، توسعه و اصلاح قرار می‌گیرد. 

گفتنی است؛ فهرست بهای واحد پایه رشته توزیع نیروی الکترونیکی برای اولین مرتبه در سال ۹۸ ابلاغ شد. سپس با مشارکت شرکت مادر تخصصی توانیر و شرکت توزیع نیروی برق یزد و پس از تشکیل کارگروه‌های کارشناسی با حضور خبرگان صنعت برق، فهرست یاد شده مورد بازنگری قرار گرفته است. اکنون این فهرست در قالب فهرست بهای واحد پایه رشته توزیع نیروی برق سال ۹۹ تهیه و تدوین شده است. 

متن کامل فهرست بها 


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.