بازدید از اولین کارخانه تولید رله‌های حفاظتی صنعت برق در منطقه آزاد تجاری ارس

اولین کارخانه تولید رله های میکروپروسسوری کشور در منطقه آزاد تجاری جلفا در استان آذربایجان شرقی مورد بهره برداری قرار گرفت.
بازدید از اولین کارخانه تولید رله‌های حفاظتی صنعت برق در منطقه آزاد تجاری ارس
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵

در برنامه بازدید فنی دکتر علیپور مدیر کل دفتر فنی و نظارت شرکت توانیر و دکتر میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان که با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان صنعت برق آذربایجان صورت گرفت ، ابتدا مهندس سعید شعاری نژاد مدیر و سرمایه گذار پروژه، با اشاره به نصب و راه انداری کارخانه در عرض ۱۸ ماه اظهار داشت : این کارخانه در حال حاضر تنها کارخانه تولید رله های میکروپروسسوری برای نیروگاهها ، پست های انتقال و فوق توزیع کشور است که تحت لیسانس شرکت اروپایی پروتکتا (protecta) محصولات خود را در اختیار صنعت برق و سایر صنایع سنگین می گذارد.

وی میزان اشتغالزایی فعلی این مجموعه را ۱۵ نفر اعلام کرد و گفت: در فازهای تکمیلی و در مرحله نهایی (CKD)که اقدام به صادرات نیز می کند، اشتغال بالغ بر ۹۵ نفر به طور مستقیم فراهم می شود.

مهندس شعاری نژاد میزان سرمایه گذاری فعلی کارخانه را بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال اعلام کرد که در شرایط فعلی قادر است سالانه ۲۰۰۰ دستگاه رله حفاظتی را تولید و به صنایع برق و سایر صنایع کشور عرضه نماید.

در این بازدید دکتر علیپور مدیر کل دفتر فنی و نظارت شرکت توانیر نیز طی سخنانی با اشاره به بررسی های شرکت توانیر از امکان تولید داخلی رله های حفاظتی گفت : ما از حدود یک و نیم سال پیش، محصولات مد نظر این شرکت را از لحاظ فنی بررسی کردیم و می پذیریم که این کار برای صنعت برق کشورمان بسیار موثر است.

وی افزود: ما باید همواره تلاش نمائیم تا بر مبنای متدهای روز در صنعت برق به پیش برویم و تکنولوژیهای تولید رله های حفاظتی بویژه در بخش های انتقال و فوق توزیع نیازمند بخش تحقیق و توسعه (R&D) بسیار پیشرفته است.

دکتر علیپور در پایان سخنان خود، با قدردانی از سرمایه گذار این کارخانه، اظهار امیدواری کرد که محصولات آن بتواند کمک های موثری به صنعت برق کشورداشته باشد.

در این بازدید دکتر روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان نیز در سخنان کوتاهی ، ضمن قدردانی از تلاشهای بخش خصوصی در تحقق بیش از پیش سیاست های تولید داخل کشورمان ، بویژه در محصولات کاملاً فنی _ تخصصی ، اظهار امیدواری کرد که این کارخانه با تلاش و آرمان ویژه ای که دارد، می تواند این واحد تولیدی را از مرحله مونتاژ به مرحله کاملاً ساخت داخل و در خدمت صنعت ملی برق برساند.

شایان ذکر است در این بازدید مدیران عامل شرکتهای تعمیرات نیروی برق آذربایجان و مهندسین مشاور نیروی آذربایجان (منا) و مهندس جهانگیری مدیر صنایع منطقه آزاد تجاری ارس نیز حضور داشتند.


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.