مسئولیت اجتماعی صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی در شرایط شیوع ویروس کرونا

سندیکا به شرکت‌های عضو خود پیشنهاد داده است به منظور پیشگیری از هرگونه واگیر احتمالی کارکنان، تا برقراری شرایط معمولی، امکان تعریف شیفت کاری، کاهش ساعات کار و دورکاری را برای همکاران خود فراهم کنند.
مسئولیت اجتماعی صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی در شرایط شیوع ویروس کرونا
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱

سندیکای صنعت برق ایران به شرکت‌های عضو خود پیشنهاد داده است به منظور حفظ سلامتی و پیشگیری از هرگونه واگیر احتمالی کارکنان، تا برقراری شرایط معمولی، امکان تعریف شیفت کاری، کاهش ساعات کار و دورکاری را برای همکاران خود فراهم کنند.

متأسفانه ویروس کرونا در حال شیوع بین هموطنان عزیز در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور است. با توجه به اینکه سهولت و سرعت انتقال این ویروس به افراد در پروژه‌های صنعتی به دلیل وسعت محل، تعدد کارکنان و همچنین عدم امکان ضدعفونی کردن محیط و تجهیزات بسیار بغرنج‌تر بوده و برای سلامتی مهندسین، کارکنان و کارگران پروژه‌ها خطرآفرین است، سندیکای صنعت برق ایران طی نامه شماره 1629-98 مورخ هفتم اسفند سال جاری با استناد به اینکه شیوع بیماری‌های واگیردار جزو شرایط فورس ماژور قرارداد بوده و در شرایط عمومی پیمان نیز به صراحت به آن اشاره شده است، از ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست اعلام شرایط فوق‌العاده برای قراردادها به دلیل شیوع بیماری کرونا کرده است.  

از سوی دیگر صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی نیز در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خویش، مسئولیت سنگینی نسبت به همکاران، خانواده‌های محترم ایشان و عموم مردم شریف ایران دارند. از اینرو براساس توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر خودداری از حضور در مکان‌های پرجمعیت، پیشنهاد می‌شود شرکت‌های عضو به منظور حفظ سلامتی و پیشگیری از هرگونه واگیر احتمالی کارکنان، تا برقراری شرایط معمولی، امکان تعریف شیفت کاری، کاهش ساعات کار و دورکاری را برای همکاران خود فراهم کنند. 

شایان ذکر است سندیکای صنعت برق ایران نیز با کاهش ساعات کاری (ساعت 9 الی 15) و تعریف شیفت‌های کاری و فراهم کردن امکان بهره‌مندی همکاران دبیرخانه از مرخصی و دورکاری، تلاش می‌کند ضمن استمرار پیگیری مأموریت‌های خود، تا حد امکان از سلامتی کارکنان و خانواده‌های ایشان محافظت کند. 


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.