درخواست سندیکا برای اعلام شرایط فوق‌العاده در قراردادها به دلیل شیوع کرونا

سندیکا از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کرده است به دلیل شیوع کرونا، برای قراردادها شرایط فوق‌العاده اعلام کند.
درخواست سندیکا برای اعلام شرایط فوق‌العاده در قراردادها به دلیل شیوع کرونا
تاریخ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷

سندیکای صنعت برق ایران طی نامه‌ای از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کرده است به دلیل شیوع کرونا، برای قراردادهای صنعت برق شرایط فوق‌العاده اعلام کند. 

در ابتدای این نامه آمده است؛ متاسفانه ویروس کرونا با سرعت زیاد در حال انتقال به هموطنان عزیز در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور است. سهولت و سرعت انتقال این ویروس به افراد و همچنین لزوم حفظ سلامتی مردم، عملا شرایطی اضطراری را حاکم کرده است. 

این نامه می‌افزاید: این شرایط در پروژه‌های صنعتی به دلیل وسعت محل، تعدد کارکنان و همچنین عدم امکان ضدعفونی کردن محیط و تجهیزات پروژه بسیار بغرنج‌تر بوده و برای سلامتی مهندسین، کارکنان و کارگران پروژه ها خطرآفرین است. این در حالیست که اکثر کارفرمایان طرف قرارداد با شرکت‌های سازنده، پیمانکار و مشاور، تمهیدات بهداشتی لازم را در پروژه‌ها و کارگاه‌های مربوط به آنها نیندیشیده‌اند. 

در انتهای نامه از آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوردرخواست شده است با عنایت به اینکه شیوع بیماری‌های واگیردار جزو شرایط فورس ماژور قرارداد بوده و در شرایط عمومی پیمان به صراحت به آن اشاره شده است، دستور فرمایند دستگاه‌های کارفرمایی دولتی به ویژه شرکت‌های تابعه وزارت نیرو ترتیبی اتخاذ کنند که ضمن حفظ حقوق مادی و معنوی طرفین قرارداد، جان و سلامتی کارکنان شرکت‌ها و کارخانجات و افراد فعال در پروژه‌ها و خانواده‌های ایشان حفظ شود.

رونوشت این نامه به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، معاون امور صنایع وزارت صمت، مدیرعامل شرکت توانیر، روسای اتاق‌های ایران و تهران، رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های مهندسی، صنفی و حرفه‌ای و مدیران عامل شرکت‌های عضو سندیکا ارسال شده است. 


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.