تشریح توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های عضو سندیکا در تامین نیازهای برق سوریه

نشست نمایندگان تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در عرصه صنعت برق کشور با آقای الیاس توما؛ معاون وزیر برق سوریه صبح روز پنجشنبه، 28 آذر ماه در محل وزارت نیرو برگزار شد.
تشریح توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های عضو سندیکا در تامین نیازهای برق سوریه
تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۳۰

نشست نمایندگان تشکل‌ها و شرکت‌های فعال در عرصه صنعت برق کشور با آقای الیاس توما؛ معاون وزیر برق سوریه صبح روز پنجشنبه، 28 آذر ماه در محل وزارت نیرو برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر فرحناکیان مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل تاکید کرد که این جلسه در پی سفر اخیر محمدزهیر خربوطلی؛ وزیر برق سوریه و تشکیل کمیته‌ای برای تامین نیازهای صنعت برق سوریه و توانمندسازی صنعت برق این کشور تشکیل شده است. 

وی ادامه داد: کمیته مذکور بناست هر دو ما یکبار برگزار شود تا روند همکاری‌های شرکت‌های فعال صنعت برق ایران و سوریه جهت ارائه توانمندی‌ها و برنامه‌ریزی برای چشم‌اندازهای بلندمدت در سوریه مستمرا ادامه داشته باشد. 

در ادامه مهندس باقری، نایب رییس هیات مدیره و رئیس کمیته توسعه صادرات سندیکای صنعت برق ایران ضمن معرفی سندیکا و ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت عضو سندیکا تاکید کرد که تمام نیازمندهای کشور سوریه در حوزه برق از طریق اعضای سندیکا و با حمایت وزارت نیرو قابل تامین است. 

وی افزود: سندیکای صنعت برق ایران ۵۴۰ شرکت عضو دارد که شامل پیمانکاران، مشاوران، سازندگان و تامین‌کنندگان کالا هستند. سندیکا در طول ۲۰ سال فعالیت خود، اقدامات زیادی در صنعت برق کشور انجام داده و بالغ بر ۲۰ تفاهم‌نامه بین‌المللی با وزارت برق کشورها و نهادهای مختلف داشته است. 

رئیس کمیته توسعه صادرات سندیکا با اشاره به ظرفیت اعضای سندیکا در همکاری با کشورهای منطقه، تاکید کرد: شرکت‌های عضو سندیکا با توانمندی که دارند در تمامی کشورهای همسایه و منطقه حضور داشته و مشغول به فعالیت هستند.

در این جلسه، نمایندگان انجمن کارفرمایی شرکت توزیع نیروی برق ایران، انجمن تولیدکنندگان تابلوهای برق ایران و انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین نمایندگان شرکت‌های ایران ترانسفو، الکترونیک افزارآزما، پارس تابلو، کوشش برق اصفهان، مشانیر، پارس ساختار، گام اراک، یاسان، صانیر، سیم و کابل ابهر، سیم و کابل یزد، قم آلیاژ، آلوم تک، پارس مقره، تابان نیرو حضور داشتند و به بیان حوزه فعالیت و ظرفیت‌های خود پرداخته و سوالات هیات سوری را پاسخ دادند.

در ادامه جلسه دکتر فرحناکیان تصریح کرد: فعالیت و همکاری شرکت‌های ایرانی با سوریه در چارچوب کمیته برق خواهد بود و سندیکای صنعت برق نمایندگی شرکت‌ها را بر عهده خواهد گرفت. 

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل ادامه داد: برگزاری این جلسات نشان می‌دهد که صنعت برق ایران هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی آمادگی کامل دارد تا در زمینه تامین نیازها و به خصوص توانمندسازی صنعت برق سوریه نقش داشته باشد و همکاری کند.

وی افزود: ما بعد از دریافت نیازهای صنعت برق سوریه، هیئت‌های منتخبی را برای بازدید از سوریه اعزام و بعد از بررسی‌های لازم، پیشنهادات خود را به مقامات سوری ارسال می‌کنیم. 

در پایان جلسه نیز الیاس توما، معاون وزیر برق سوریه با بیان اینکه از حضور شرکت‌های ایرانی در همه حوزه‌ها در سوریه استقبال می‌کنند، اعلام کرد که امیدوار است سوریه بتواند از توانمندی شرکت‌های ایرانی در بازسازی و بومی‌سازی تکنولوژی صنعت برق استفاده کند.

شایان ذکر است؛ تامین تجهیزات برقی از جمله ترانسفورماتورها و کنتورهای هوشمند، ایجاد شرکت مشترک در سوریه جهت راه‌اندازی خطوط تولید تجهیزات برقی موردنیاز آن کشور، بازسازی شبکه‌های برق و خطوط انتقال نیرو و همکاری در خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر از نیازمندی‌های کشور سوریه هستند که طی جلسات مختلف مطرح شدند.


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.