با پیگیری های سندیکا؛ تاخیرهای قراردادی به دلیل شیوع کرونا مجاز شد

مدیرعامل شرکت توانیر در ابلاغیه‌ای به شرکت‌های تابعه تطویل پیمان‌ها و تاخیرات ناشی از رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار در بحران کرونا را با هماهنگی و تایید کارفرما، مجاز اعلام کرد.
با پیگیری های سندیکا؛ تاخیرهای قراردادی به دلیل شیوع کرونا مجاز شد
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۰۲

محمدحسین متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در ابلاغیه‌ای به شرکت‌های تابعه تطویل پیمان‌ها و تاخیرات ناشی از رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار در بحران کرونا را با هماهنگی و تایید کارفرما، مجاز اعلام کرد.

در ابتدای این ابلاغیه آمده است با توجه به پیش‌بینی بیماری‌های واگیردار در ماده حوادث قهریه مندرج در اکثر شرایط عمومی انواع پیمان‌های مشمول حوزه نظام فنی و اجرایی کشور و همچنین تسری این امر به ماده ۱۷ قرارداد خرید که در صورت تطویل پیمان ناشی از رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار در شرایط مذکور، با هماهنگی و تایید کارفرما، تاخیرات مربوطه مجاز تلقی می‌شود. 

همچنین تاکید شده است در صورت عدم امکان ادامه کار توسط پیمانکار (علیرغم رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار) و با اعلام پیمانکار و تأیید کارفرما (ضمن رعایت حقوق طرفین قرارداد، الزامات کیفیت، هزینه و زمان بهینه پروژه‌ها) تسری شیوع بیماری واگیردار کرونا به مصادیق حوادث قهریه و استفاده از ضوابط مفاد به مذکور میسر می‌باشد و در این شرایط تاخیرات ناشی از این امر مجاز تلقی گردیده و پرداخت هزینه‌های تعلیق یا نگهداری کارگاه به پیمانکار، در صورت پیش‌بینی در مفاد مندرج در ماده حوادث قهری قرارداد و بر اساس ضوابط مذکور انجام می‌پذیرد.

در ادامه نامه آمده است بر اساس ضوابط فوق و همچنین مواد ۲۲۷ و ۲۲۹ قانون مدنی پرداخت و دریافت هرگونه جریمه و خسارت توسط طرفین در زمان بروز حوادث قهریه میسر نیست و پس از کاهش مخاطرات مذکور و امکان ادامه کار (با رعایت الزامات سلامت و بهداشت کار) هماهنگی لازم توسط طرفین قرارداد جهت فعالسازی مجدد کار صورت می‌پذیرد.

فایل ابلاغیه توانیر 


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.