مدیرعامل پیرامون سیستم قشم در گفتگو با روابط عمومی سندیکا خبر داد

امضای قرارداد ساخت اول سیستم پایش آلایندگی دودکش‌ها با نیروگاه شازند

قرارداد ساخت بار اول بین شرکت پیرامون سیستم قشم و نیروگاه شازند فردا با حضور وزیر نیرو به امضا می‌رسد.
امضای قرارداد ساخت اول سیستم پایش آلایندگی دودکش‌ها با نیروگاه شازند
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۸/۲۵

امسال اولین سالی است که جشنواره و فن بازار تخصصی برق در کنار نمایشگار برگزار شده است. جشنواره‌ای که هدفش حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است. حالا در آخرین روز (جمعه، ۲۶ آبان) نمایشگاه قرار است که قرارداد ساخت بار اول بین شرکت پیرامون سیستم قشم و نیروگاه شازند با حضور وزیر نیرو به امضا برسد. 

آنگونه که رضا راجی کرمانی مدیرعامل پیرامون سیستم قشم می‌گوید؛ سیستم پایش آلایندگی دودکش‌ها که به تایید معاونت علمی و فناوری رسیده بیش از ۹۰ درصد داخلی سازی شده است. 

او با بیان اینکه این دستگاه در گذشته هم در ایران ساخته می‌شد البته با تجهیزات و قطعات زیمنس، گفت: این سیستم اولین بار در سال ۸۶ در کشور ساخته شد، اما در آن سال‌ها حدود ۸۰ درصد قطعات مصرفی آن وارداتی بود. حالا مقدار وابستگی این سیستم به ۱۰ درصد رسیده ضمن اینکه سیستم آنالایزر آن که آلمانی و وارداتی بود، حالا دیگر داخلی سازی شده است. آنگونه که مدیرعامل این شرکت دانش بنیان می‌گوید: قیمت کامل این دستگاه ۸۰ هزار یورو است، اما با داخلی‌سازی دست کم هزینه‌های تولید آن ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. 

او ظرفیت تولید این سیستم با داخلی‌سازی بالای ۹۰ درصد را سالانه بین ۲۰ الی ۲۵ دستگاه در سال اعلام کرد و افزود: هم اکنون در حال ساخت این دستگاه برای تعدادی از نیروگاه‌های کشور از جمله دو کوهه، سهند، قشم و شازند هستیم. ضمن اینکه تعدادی نیروگاه هم درخواست‌های خود را برای ما ارسال کرده‌اند.


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.