مقررات جدید حمل و نقل کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از طریق اتحادیه اروپا به انگلستان

با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا از اول ژانویه ۲۰۲۱ قوانین و مقررات جدید امور گمرکی نحوه کنترل کالاها و چگونگی تردد ناوگان حمل و نقل بین المللی جاده‌ای بین انگلستان با اتحادیه اروپا و همچنین با کشورهای غیراروپایی به اجرا در خواهد آمد.
مقررات جدید حمل و نقل کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی از طریق اتحادیه اروپا به انگلستان
تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴

با توجه به عضویت انگلیس در کنوانسیون ترانزیت مشترک « common Transit Convention » این کشور کماکان از سیستم الکترونیکی اتحادیه اروپا موسوم به NCTS در قلمرو خود استفاده خواهد کرد و در ارتباط با چگونگی اجرای سیستم تیر TIR به دلیل عضویت انگلیس در کنوانسیون تیر قابل اجراست.

در خصوص قوانین مربوط به حمل و نقل کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی دولت این کشور رویه پلکانی را اعمال خواهد کرد و دفترچه راهنما و دستورالعمل اجرایی مرتبط با قوانین را چاپ و انتشار نموده که قابل دسترس از طریق سایت www.gov.uk میباشد.

همچنین حمل و نقل کالا بین اتحادیه اروپا و انگلیس از طریق ایرلند شمالی از مقررات ویژه‌ای برخوردار خواهد بود و در حال حاضر این کشور در حوزه گمرکی انگلیس قرار دارد. مقررات حمل و نقل برخی از گونه‌های کالا در چارچوب مقررات اتحادیه اروپا خواهد بود. کنترل های گمرکی در مرز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی انجام نمی‌شود؛ اما در برخی از موارد رویه های گمرکی و کنترلی بین انگلیس و ایرلند شمالی انجام خواهد شد.

طبق اعلام اتحادیه اروپا حمل و نقل کالای انگلیسی وارداتی، صادراتی و ترانزیت از اول ژانویه تحت کنترل و بازرسی کامل گمرکی قرار خواهد گرفت؛ اما مراجع انگلیسی نحوه کنترل کالای ورودی و خروجی از اتحادیه اروپا را تا جولای ۲۱ به دلیل شرایط ویروس کرونا در سه فاز عملیاتی خواهد کرد.

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.