مجامع شرکتهای بورسی سه ماه تعویق افتاد

مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار امروز طی ابلاغیه‌ای خطاب به تمام شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و حسابدارن معتمد این سازمان اعلام کرد که شورای عالی هماهنگی اقتصادی مهلت برگزاری مجامعی که باید تا ۲۸ اسفند برگزار می‌شدند را تا ۳ ماه تمدید کرده است.
مجامع شرکتهای بورسی سه ماه تعویق افتاد
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
به گزارش روابط عمومی سندیکای صنعت برق ایران به نقل از خبرگزاری فارس، مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار امروز طی ابلاغیه‌ای خطاب به تمام شرکت های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس و حسابدارن معتمد این سازمان اعلام کرد که شورای عالی هماهنگی اقتصادی مهلت برگزاری مجامعی که باید تا ۲۸ اسفند برگزار می‌شدند را تا ۳ ماه تمدید کرده است.

معمولا مجمع عمومی شرکتهای بورسی برای بررسی عملکرد در سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 تا پایاتن تیر ماه 1399 در نظر گرفته می‌شد، زمان توزیع سود سهام شرکتها نیز حد اکثر تا 8 ماه بعد از تصویب مصوبات مجمع عمومی بود، اما امسال به خاطر شرایط ویژه بیماری کرونا و احتمال شیوع بیشتر بیماری در مجامع عمومی،  شورای عالی هماهنگی اقتصادی مهلت برگزاری مجامع شرکتها را سه ماه دیگر یعنی تا پایان مهرماه 99 تمدید کرد.

البته در صورت تامین زیرساخت حقوقی و فنی، برگزاری مجامع عمومی شرکتهای بورسی به شکل غیر حضوری و در فضای مجازی هم جایگزین مناسبی برای جلسه حضوری خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، پیش از این و بنابر ابلاغیه ریاست جمهوری، مهلت‌های تعیین شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجامع عمومی شرکت‌های سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس واوراق بهادار تا تاریخ ۲۸ اسفند ۹۸ به مدت سه ماه افزایش یافته بود.

امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.