جزئیات افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹

وزیر نیرو گفت: در سال جاری همانند سال گذشته میزان تعرفه آب و برق، ۷ درصد افزایش می‌یابد و مشترکانی که نسبت به رعایت اصلاح الگوی مصرف اقدام کنند، پاداش دریافت می‌کنند.
جزئیات افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۲/۱۷

به گزارش سندیکای صنعت برق ایران، رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته به صنایعی که با حوزه برق به واسطه قطع خاموشی‌ها، تعامل و همکاری داشتند، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان و به بخش خانگی ۱۰۶ میلیارد تومان، پاداش پرداخت کرد.

وی افزود: در سال جاری همانند سال گذشته میزان تعرفه آب و برق، ۷ درصد افزایش می‌یابد و مشترکانی که نسبت به رعایت اصلاح الگوی مصرف اقدام می‌کنند، پاداش دریافت می‌کنند.

وزیر نیرو تصریح کرد: مشترکانی که میزان مصرفشان بیش از الگوی مصرف است باید با ۱۶ درصد افزایش تعرفه پرداخت کنند و این افزایش تعرفه به معنای تامین درآمد نیست و هدف صرفا، هدایت مشترکان به سمت خوش مصرفی است.

اردکانیان تاکید کرد: بیش از ۷۰ درصد از مشترکان میزان مصرفشان زیر الگوی مصرف است و حذف قبض کاغذی، هیچگونه افزایش تعرفه را اعمال نمی‌کند.

وی با اشاره به میزان افزایش بارندگی‌ها طی دو سال اخیر در سطح کشور گفت: بارش رحمت الهی سبب شد، ۵۱ میلیارد مترمکعب ذخیره سازی منابع آبی شود و اکنون ۷۶ درصد حجم ذخایر پر است و مابقی ظرفیت خالی مخازن به صورت عمدی، به منظور احتمال سیلاب‌های ناگهانی است

وزیر نیرو تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ تالاب کشور، از جمله تالاب بین المللی هامون سیراب شده و دارای وضعیت بسیار مناسبی است.

اردکانیان اظهار داشت: میزان بارش‌ها تاکنون ۳۰۰ میلی متر بوده است که در مقایسه با بارش‌های ۵۰ سال گذشته، ۳۵ درصد افزایش یافته است و این در حالی است که میزان بارش‌ها نسبت به مشابه سال گذشته، با کاهش ۷ درصدی مواجه بوده است.

در شرکت توزیع برق باختر از رله‌های مالتی فاکنشن ساخت داخل با حضور وزیر نیرو و استاندار مرکزی رونمایی شد.

این رله‌ها که در امنیت شبکه انتقال وفوق توزیع برق کاربرد دارد پیش از این از شرکت‌های اروپایی وارد می‌شده که با دست یابی به دانش فنی با یک پنجم قیمت نمونه خارجی در کشور تولید می‌شود.

منبع: فارس


امتیاز دهید :


ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.