صنعت برق از چه مشکلاتی رنج می‌برد؟

صنعت برق در ایران با وجود توسعه مناسب در دهه‌های گذشته در شرایط فعلی که اقتصاد ایران روزهای سختی را سپری می‌کند، با چالش‌های متعددی مواجه شده است. موضوعاتی مانند کمبود منابع مالی، دشواری تولید متناسب با مصرف در زمان‌ها و فصل‌های اوج مصرف، رشد شدت مصرف همزمان ب..

۱۳۹۸/۱۱/۰۸

درآمد صادرات برق به 1800 میلیارد تومان رسید

مدیرعامل توانیر با تاکید بر اینکه میزان صادرات برق کشور امسال 120 درصد رشد داشت، گفت: از صادرات برق 1800 میلیارد تومان به درآمد صادراتی کشور اضافه شد.

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

خسارت ۲۶۱ میلیارد تومانی سیل به شبکه آب و برق

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: برآورد اولیه برای خسارت سیل در سه استان در حوزه آبفا شهری و روستایی، ۱۳۸ میلیارد تومان و برای شبکه برق ۱۲۳ میلیارد تومان بوده است.

۱۳۹۸/۱۱/۰۲

اخبار برق کشورهای هم‌جوار؛ امارات متحده عربی

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد کلان برق و انرژی وزارت نیرو در خبرنامه برق کشورهای هم‌جوار، وضعیت برق امارات متحده عربی را این گونه درج کرده است:

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

راه‌اندازی دفاتر صادرات کالاهای صنعت آب و برق

مدیرعامل شرکت ساخت و تامین کالای آب و برق از راه اندازی دفاتر ثابت صادرات خدمات فنی و مهندسی و کالای آب و برق در خارج از کشور خبرداد.

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

استفاده نیم درصد برق ایران در تولید بیت کوین

تولیدکنندگان ودست اندرکاران تولید بیت کوین با ارایه آمار مرتبط با مصرف نیم درصد برق ایران در حوزه این ارزرمز،بر این باورند درشرایط تحریم با بیت کوین می توان نفت..

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

صرفه جویی ۷ هزار میلیارد تومانی با مدیریت مصرف در تابستان

مدیرعامل توانیر گفت:برنامه‌های مدیریت مصرف با رویکرد تشویق محوری در تابستان ۹۸ اجرا شد که در صورت اجرا نشدن آن علاوه بر اعمال خاموشی باید ۷ هزار میلیارد تومان ن..

۱۳۹۸/۱۱/۰۱

ایران برای برق سوریه چه می‌کند؟

بیش از ۵۰ درصد سیستم برق سوریه توسط گروه‌های تروریستی تخریب شده است، از این رو این کشور درصدد افزایش استفاده از تجهیزات برقی ایرانی برای بازسازی صنعت برق خود اس..

۱۳۹۸/۱۰/۲۸

کشف قیمت برق در بورس انرژی واقعی نیست

نایب رئیس سندیکای صنعت برق با بیان اینکه ساختار بورس انرژی باعث شده تا طرف تقاضای خرید برق انحصاری شود، گفت: چهار سال است که نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های ..

۱۳۹۸/۱۰/۰۴

لزوم بازنگری وزارت نیرو در یک تعرفه‌گذاری

عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: یکی از دلایل دشمنی امریکا با ایران و ناآرامی هایی که در خاورمیانه ایجاد می کند، آن است که فضا را برای فروش ..

۱۳۹۸/۱۰/۰۴

دو پلان و یک برداشت از سیمای صنعت برق

سمیه مهدوی - صنایع کلیدی کشور در یک دور تسلسل گرفتار شده‌اند، تسلسلی که با رصد تکرار در طول تاریخ می‌توان به عدم اصلاح آن در ساختار اقتصاد کشور صحه گذاشت.

۱۳۹۸/۱۰/۰۱

لزوم اجرای قانون تامین 20 درصد برق ادارات از تجدیدپذیر

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‎ای به وزیر نیرو خواستار ابلاغ دستورالعمل مصوبه هیات وزیران درباره الزام ارگان‎های دولتی به تامین 20 درصد از برق..

۱۳۹۸/۰۹/۱۸

نرخ‌گذاری برق صنعت ماینینگ؛ وزارت نیرو حق دارد!

سعید خوشبخت، مدیرعامل اریاتک و فعال حوزه رمزارز می‌گوید: مردی مادرش را به بازار می‌برد تا بفروشد. وقتی مورد شماتت دیگران که قرار می‌گیرد می‌گوید قیمتی روی مادرم..

۱۳۹۸/۰۹/۱۰

استقرار نظام رگولاتوری مستقل در صنعت انرژی با چه موانعی مواجه است؟

نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک کمیسیون‌های «صنعت و معدن» و «انرژی و محیط زیست» اتاق بازرگانی تهران، به بررسی مساله ضرورت وجود نظام تنظیم‌گری در صنعت برق پردا..

۱۳۹۸/۰۹/۰۹

نمایشگاه دستاوردهای دانش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران

نمایشگاه دستاوردها و فرصت‌های دانش و فناوری از 24 الی 27 آذر 98 به مناسبت نودمین سال تاسیس دانشگاه علم و صنعت ایران در محل این دانشگاه برگزار خواهد شد.

۱۳۹۸/۰۹/۰۶

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.