علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شد

رئیس جمهور علیرضا رزم حسینی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت به مجلس معرفی کرد.

۱۳۹۹/۰۷/۰۲

شرایط ناشی از تحریم را در اجرای قوانین منظور کنید

لغو حکم تبصره 2 قانون تردد وسایل نقلیه خارجی و دریافت عوارض بابت حمل کالا با ناوگان غیرایرانی و در عین حال به‌روز شدن شرایط اجرای سایر بندهای این قانون با توجه به وضعیت ناشی از تحریم‌ها دو پیشنهادی بود که در نشست اخیر کمیته ماده 12 مطرح و در نهایت قرار شد مشکل..

۱۳۹۹/۰۷/۰۱

تصاحب بازارها؛ نقطه عطف تولید

عضو هیات مدیره سندیکا در یادداشتی نوشت: گرفتن بازار‌های دنیا برای تولید نقطه عطف است و اگر کشوری بخواهد تولید را رقابتی کند تا چرخ آن بچرخد باید بازار بزرگ با تیراژ بالا داشته باشد ولی نباید متکی به بازار داخل کشور باشد.

۱۳۹۹/۰۷/۰۱

تهدیدهای تولید با ارزش افزوده بالا در اقتصاد ایران

در بیست و پنجمین نشست کمیسیون «بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران وضعیت شاخص ‌رقابت‌پذیری در ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱۳۹۹/۰۶/۳۱

تمدید دستورالعمل‌های نحوه جبران آثار ناشی از قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل مربوط به سال‌های 95 و 98 را تمدید کرد.

۱۳۹۹/۰۶/۳۰

سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی تا دو ماه دیگر فعال است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، در نامه‌ای به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران دستور داد تا سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه دیگر، به‌موازات سامانه..

۱۳۹۹/۰۶/۱۸

بازگشت ۱۴ میلیارد یورو ارز صادراتی

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه دو هزار و ۵۶ صادرکننده، ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانده‌اند، گفت: ۱۴.۲ میلیارد ..

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

اتاق ایران آماده تدوین استراتژی توسعه صنعتی است

رئیس اتاق ایران گفت: زمانی که بحث استراتژی توسعه صنعتی مطرح شد در حضور رئیس مجلس و معاون اول رئیس جمهور گفتم که اتاق ایران آماده تدوین این استراتژی است؛ بدون ای..

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

انقباض تولید در میانه تابستان

مرکز پژوهش‌های اقتصادی اتاق ایران، یازدهمین دوره شامخ کل اقتصاد منتهی به مرداد 1399 را با اندکی بهبود نسبت به ماه قبل 46.43 واحد اعلام کرد. این شاخص گرچه 0.96 و..

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

اتخاذ ضوابط فنی برای جلوگیری از ورود کالاهای مشابه تولید داخل

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت گفت: در حال حاضر محدودیت ثبت سفارش اقلام غیر ضرور و یا مشابه تولید داخل به میزان ۲۴۰۰ ردیف تعرفه از مجموع ۸۱۰۰ ردیف..

۱۳۹۹/۰۶/۱۶

راه اندازی سامانه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه یکپارچه اعطای تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی از محل منابع صندوق توسعه ملی و بانک های عامل طر..

۱۳۹۹/۰۶/۱۶

مهلت ۱۵ روزه برای بازگرداندن ارز صادراتی

با نزدیک شدن به ۳۱ شهریورماه، مهلت پرداخت ارز حاصل از صادرات و تعامل بازرگانان با بانک مرکزی رو به پایان است و در صورتی که تعهدات ارزی ایفا نشود کارت بازرگانی ب..

۱۳۹۹/۰۶/۱۶

اقتصاد در پیچ و خم ویروس/4 چالش اقتصادی روزهای کرونا

طبق پیش بینی های صورت گرفته توسط نهادهای بین المللی حجم تجارت در جهان به واسطه بیماری کرونا درسال 2020 بین 13 تا 32 درصد افت خواهد کرد.

۱۳۹۹/۰۶/۱۵

روند تجارت خارجی کشور به روال عادی بازگشته است

رئیس کنفدراسیون صادرات با اشاره به مشکلات دریافت ارزش افزوده صادرکنندگان به دلیل راه اندازی "سیستم اریس" گفت: روند تجارت خارجی در یک ماه گذشته به روال سابق بازگ..

۱۳۹۹/۰۶/۱۲

در جلسه مشترک دو کمیسیون حوزه فناوری از اتاق‌های تهران و ايران مورد بررسی قرار گرفت طرح جهش تولید ‌د..

در جلسه مشترک دو کمیسیون «اقتصاد نوآوري و تحول ديجيتال» اتاق بازرگانی تهران و «كسب و كارهاي دانش‌بنيان» اتاق بازرگانی ايران، طرح «جهش تولید دانش‌بنیان» مورد بحث..

۱۳۹۹/۰۶/۱۱

ماهنامه ستبران

آرشیو

طراحی سایت از پارسیان مهر

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.