یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links
فهرست‌بهای واحد توزیع صنعت برق ابلاغ شد+ متن بخشنامه فهرست‌بهای واحد توزیع صنعت برق ابلاغ شد+ متن بخشنامهمحمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بخشنامه فهرست بهای واحد پایه رشته توزیع نیروی الکتریکی را که مبانی آن به تصویب شورای عالی فنی رسیده است، برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ کرد. این بخشنامه برای برآورد هزینه کارهایی که بعد از ابلاغ این بخشنامه تهیه می‎شوند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

چندین سال است که دغدغه تهیه و تدوین فهرست بهای واحد در رشته‌های مختلف صنعت مطرح است اما سازمان برنامه بودجه، شرکت توانیر و سندیکا اخیر با ایجاد کارگروهی مشترک بررسی فهرست‌بهای واحد توزیع صنعت برق را در اولویت قرار داده و جلسات کارشناسی این موضوع را با حضور شرکت‎های مادر تخصصی توانیر، توزیع نیروی برق استان یزد و استان تهران و سایر تشکل‌های مرتبط آغاز کردند که امروز تلاش‌هایشان به نتیجه قابل قبولی رسیده است.

سندیکای صنعت برق ایران نیز در چند سال اخیر برای حل مشکلات اعضای خود به جد پیگیر این موضوع بوده و در تمام جلسات  کارشناسی و فرآیندهای مربوط به آن حضور فعال داشته است. خوشبختانه تلاش‎های سندیکا و تمامی دست‌اندرکاران این حوزه نتیجه مثبتی در پی داشته و با ابلاغ فهرست‌بهای واحد توزیع صنعت برق، گامی در جهت هماهنگی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی با نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور و برآورد بهنگام طرح‌ها، پروژه‌ها برداشته شده است که بسیاری از مشکلات اعضای سندیکا را نیز حل می‌کند. این فهارس بها از نوع گروه اول (لازم الاجرا) بوده و به تمام دستگاه‌های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ شده است.

این فهرست بها در 18 فصل شامل پایه‌های بتنی، پایه‌های چوبی، پست‌های روغنی و ترانسفورماتورها، کابل‌های فشار متوسط مسی، هادی‌ها و کابل‌های فشار متوسط آلومینیوم، سیم و کابل‌های مسی فشار ضعیف، کابل‌‎های آلومینیوم فشار ضعیف، مقره‎ها، پایه‌های فلزی، تجهیزات روشنایی، تجهیزات فشار ضعیف تابلویی، تابلوهای فشار متوسط و لوازم آن، یراق‌آلات و متعلقات شبکه، لوازم اندازه‌گیری، تجهیزات اتوماسیون و ... تهیه شده است. شرح اقلام هزینه‎های بالاسری، دستورالعمل تجهیز و برچیدن کارگاه و کارهای جدید عناوین پیوست‌های فهرست بهای توزیع هستند. 

مشاهده متن کامل بخشنامه تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
نظرات:


 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.