یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links
بخشنامه گمرک در خصوص برگزاری جلسات حضوری فعالان اقتصادی با مدیران ارشد گمرک بخشنامه گمرک در خصوص برگزاری جلسات حضوری فعالان اقتصادی با مدیران ارشد گمرکمهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران طی‌ نامه‌ای از خدمات گمرکی و ارائه مشاوره حضوری به ذینفعان، با هدف ارتقای سطح رضایت‌مندی فعالان اقتصادی، مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان خبر داده است.

در این نامه آمده است:

امروزه وظایف و مأموریت گمرک جمهوری اسلامی ایران بسیار فراتر از وظایفی نظیر تأمین درآمد و حمایت از صنایع و تولیدات داخلی بوده و طیف وسیعی از الزامات ملی و بین‌المللی را شامل می‌شود.

گمرک جمهوری اسلامی ایران با درک عمیق این موضوع و انتظارات به حقی که ذی‌نفعان ازجمله فعالان اقتصادی، مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان، برای تسهیل و توسعه تجارت، اجرای سیاست‌های بازرگانی خارجی و حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دارند، برنامه‌های متعددی را پیگیری می‌کند.

اهداف کلان استراتژیک گمرک جمهوری اسلامی ایران (Strategic Goals) عبارت از نظیر روان‌سازی تجاری، حفاظت از سلامت و امنیت جامعه، حمایت از تولید ملی با گرایش افزایش توان رقابتی، جمع‌آوری مطلوب درآمد و ارتقای سطح رضایت‌مندی ذی‌نفعان است. در راستای ارتقای سطح رضایت‌مندی ذی‌نفعان، یکی از عواملی که در سرنوشت هر سازمانی اهمیت و ارزش اساسی دارد، کیفیت رابطه سازمان با افراد یا سازمان‌هایی است که با آن سروکار دارند.

بدون شک یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولین، ایجاد ارتباطات دوسویه مردمی است و به لحاظ اهمیت غیرقابل‌انکار این موضوع، ارتباطات مردمی در میان سایر نقش‌های تعریف شده مسئولین، نمایان‌تر و بارزتر است. در ارتباط دوسویه و چهره به چهره، اقناع و جلب رضایت ارباب‌رجوع، رعایت حقوق شهروندی، شناخت و رفع فوری برخی از مشکلات مراجعین و پاسخگویی صریح و شفاف از مباحثی است که مسئولین سازمان و ادارات باید آن‌ها را مدنظر قرار دهند.

صاحبان کالا و مراجعین محترم چنانچه در ارتباط با شرح وظایف حوزه معاونت فنی و امور گمرکی و دفاتر ستادی زیرمجموعه (دفتر واردات و امور مناطق آزاد و ویژه؛ دفتر صادرات؛ دفتر تعیین تعرفه ؛ دفتر تعیین ارزش) مسائل و مشکلاتی داشته باشند که در پی مراجعه به گمرکات اجرایی یا دفاتر ستادی رفع نشده باشد، می‌توانند ضمن هماهنگی با حوزه معاونت فنی و امور گمرکی (88501435-021) نسبت به درخواست ملاقات حضوری با معاونت فنی و امور گمرکی اقدام کنند. بدیهی است ملاقات با مراجعین و فعالان اقتصادی، در تمامی روزهای اداری هفته (شنبه لغایت چهارشنبه و روزانه از ساعت 14:30 به بعد) صورت خواهد پذیرفت. تاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۳۱

 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.