یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links
دستاوردهای دانش‌بنیان شرکت پیمان‌خطوط شرق دستاوردهای دانش‌بنیان شرکت پیمان‌خطوط شرق
شرکت پیمان‌خطوط شرق که از ابتدای سال 93 با طراحی و ساخت پایانه راه دور ( PKS RTU 513 ) موفق به احراز صلاحیت به عنوان شرکت دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده است، ساخت این تجهیز را بر اساس تکنولوژی روز دنیا و متناسب با نیازهای کشور انجام داده و توانسته نیازهای متعددی را از صنعت برق به‎ویژه در دوران تحریم ها برآورده کند.

سیدمهدی مدنی مدیرعامل شرکت پیمان‌خطوط شرق در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به فعالیت شرکت پیمان‌خطوط شرق خاطر نشان کرده است: این شرکت در ابتدای فعالیت با ارائه خدمات فنی و مهندسی تخصصی اتوماسیون به خصوص اتوماسیون پست، مراکز کنترل و دیسپاچینگ به ویژه در صنعت برق شروع کرده و از ابتدای کار روندی توسعه‌ای داشته است؛ به طوری که در این مدت ضمن افزایش حجم فعالیت‌ها، زمینه‌های تخصصی فعالیت شرکت را در دیگر زمینه‌ها همچون اتوماسیون، مخابرات و اسکادا توسعه داده‌ایم.

مدنی فعالیت در زمینه اتوماسیون پست، اتوماسیون پست سراوان در برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان، پست فارمد و اخلمد در برق منطقه‌ای خراسان، اتوماسیون در پست‌های پتروشیمی دماوند با سیستم زیمنس، در زمینه مراکز کنترل از راه دور،  پست‌های کلات و آشخانه و در زمینه پروژه‌های مخابراتی، تامین و راه‌اندازی سیستم‌های SDH   و PDH   در برق خراسان را از مهمترین پروژه‌های اجرایی شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت پیمان‌خطوط شرق، بزرگترین دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان و به خصوص شرکت‌هایی که مشتریانش 100 درصد دولتی هستند را عدم نقدینگی دانست و گفت: با توجه به رفع تحریم‌ها که یک امر مطلوب و بسیار خوب است، اگر دقت نشود می‌تواند آسیب‌هایی بسیار جدی به شرکت‌های دانش‌بنیان وارد کند.

وی اظهار داشت: محصولاتی که تولید می‌کنیم نمونه‌های معروف و برندهای شاخص آن اروپایی و آمریکایی هستند و رقابت ما با این کشورها است؛ اما به طور مشخص رقابت عمدتا با کشورهای اروپایی و در راس آن آلمان است.

مدنی یکی از مهم‌ترین اهداف این شرکت را افزایش سهم آن‌ از بازار توصیف کرد  و افزود: این افزایش در دو بخش توسعه بازار و توسعه محصول صورت می‌گیرد که از برنامه‌های عملیاتی آن می‌توان تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل و همچنین حرکت شرکت به سمت ساخت محصولات فناورانه را نام برد.

سیدمهدی مدنی در این گفت‌وگو با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان در احراز صلاحیت دانش‌بنیانی شرکت‌ها نقش اصلی و مهمی را ایفا کرده است افزود: این پشتیبانی‌ها باعث شده بتوانیم هم کمک‌ها و تسهیلات مالی دریافت کنیم و هم از کمک‌های معنوی برخوردار باشیم و از نظر نوع خدمات و محصولات به عنوان یک شرکت برگزیده ارزیابی شویم.

مدنی با بیان این مطلب گفت: حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان که فلسفه وجودی پارک‌های علم و فناوری است در پارک خراسان به خوبی شکل گرفته است، هر چند در کل کشور انتظار بیشتری از مجموعه‌های این چنینی می‌رود اما پارک علم و فناوری خراسان بسیار موفق بوده است.


تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
نظرات:


 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.