یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links : صفحه نخست : رتبه بندی پیمانکاران نیرو : صلاحیت پیمانکاران پایه 1 و 2 نیرو

ارزیابی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران پایه 1 و 2 نیرو

سندیکای صنعت برق ایران بر اساس تفاهم نامه ای که در تاریخ 13/9/1390 با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری  به استناد مفاد شیوه نامه شماره 84627/101 مورخ 12/5/1384 منعقد نموده است، در فرایند ارزیابی و تشخیص صلاحیت  پیمانکاران، مسئولیت پایش و ارزیابی پایه 1 و 2 پیمانکاری نیرو را به عهدد دارد. لذا متقاضیان دریافت گواهینامه  پایه 1 و 2 پیمانکاری نیرو می توانند ارزیابی پرونده خود را از طریق سندیکای صنعت برق ایران به انجام رسانند. برای این منظور لازم است متقاضیان محترم  بعد از تکمیل پرونده در سامانه ساجات، سندیکای صنعت برق ایران را برای پایش پروند انتخاب نمایند و درخواست خود را ارسال نمایند.

نکات مهم برای متقاضیان دریافت گواهینامه  پایه 1 و 2 پیمانکاری نیرو

1-ضوابط ارزیابی و تشخیص صلاحیت

فرایند ارزیابی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران مطابق معیارهای  آئین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران موضوع مصوبه شماره : شماره 48013/ت 23251هـ مورخ 1381/12/11  و با آخرين اصلاحات هيأت وزيران موضوع بخشنامه شماره100/31395 مورخ 1389/4/26 معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور و دستور العمل وحدت رویه تشخیص صلاحیت پیمانکاران 15/4/1391 انجام می پذیرد. لذا ضروری است متقاضیان محترم این سه سند مهم را به دقت و بطور کامل مطالعه نمایند و درخواست خود را مطابق مفاد این اسناد ارائه نمایند. برای دریافت فایل آیین نامه و آخرین اصلاحات و مصوبات وحدت رویه، از لینکهای  انتهای صفحه استفاده کنید.

2- موضوع فعالیت پیمانکاری  نیرو:

 پیمانکاری نیرو دربرگيرنده امورپيمانكاري مربوط به توليد نيرو،توزيع وانتقال نيرو اعم از نيروكاه ها،شبكه هاي برق وتاسيسات برقي،پست هاي توزيع والكترونيك عام وخاص ونظايرآن است که شامل دوزيررشته می باشد:

  • توليدنيرو
  • پست ها وانتقال وتوزيع

3 - معیارهای تشخیص صلاحیت:

ارزیابی درخواستهای متقاضیان بر اساس معیارهای زیر انجام می شود:

الف) ارزشیابی

ب) تخصص و تجربه

  • امتیاز کارهای انجام شده
  • امتیاز مدیران و کارکنان

پ) توان مالی

نحوه محاسبه امتیاز هر یک از این معیارها در فصل سوم آیین نامه ارزیابی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران آمده است که حداقل امتیاز هریک از برای هر پایه و رشته در هر سال محاسبه می گردد و بر اساس آن پایه پیمانکار مشخص می گردد.

(متقاضیان محترم می توانند برای آگاهی از آخرین تغییرات با واحد ارزیابی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران سندیکا تماس حاصل نمایند.)

4- كار شاخص رشته نيرو:

برای تشخیص صلاحیت پایه یک و یا ارتقا از پایه دو به یک انجام یک کار در رشته مورد درخواست و معادل مبلغ حداقل یک سوم ظرفیت پایه دو همان رشته و برای تشخیص صلاحیت در پایه دو  و ارتقا از پایه سه به دو انجام انجام یک کار در رشته مورد درخواست و معادل مبلغ حداقل یک دوم  ظرفیت پایه سه همان رشته الزامی است که به این کار کار شاخص گفته می شود. کار شاخص برای متقاضیان پایه یک و دو نیرو علاوه بر شرط مالی باید دارای شرایط زیر باشد:

  • زير رشته توليد نيرو:  شركت بايد قرارداد انجام كار در يكي از بخشهاي اصلي نيروگاه را داشته باشد.
  • زير رشته پست ها و انتقال و توزيع : قرارداد انجام كار انتقال نيرو و نصب و راه اندازي پستهاي نيرو

شرط لازم براي اخذ پايه 1 نيرو در اين زير رشته  داشتن كار شاخص در خطوط انتقال نيرو و يا نصب و راه اندازي پست230 كيلو ولت  و بالاتر  و شرط لازم براي اخذ پايه2 نيرو  در اين زير رشته داشتن كار شاخص در خطوط انتقال نيرو و يا نصب و راه اندازي پست132 كيلو ولت  و بالاتر است.

5- فرایند ارزیابی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران

فرایند ارزیابی و تشخیص صلاحیت تمامی پیمانکاران از طریق سامانه ساجات (http://sajat.mporg.ir) صورت می پذیرد و تمامی مکاتبات و تماسهای نیز از طریق این سامانه می باشد، لذا متقاضیان محترم باید تمامی مدارک و مستندات خود را بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه ساجات ارائه کنند.  برای این که ورود اطلاعات در سایت به درستی انجام شود، ضروری است ارائه اطلاعات مطابق راهنمای ارائه شده این ورود اطلاعات انجام شود، برای دریافت راهنمای استفاده از سامانه ساجات از لینک پایین صفحه استفاده نمایید.

6- دانلود آیین نامه ها و راهنمای ارزیابی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران
 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.