یکصدوسومین شماره ستبران منتشر شد
اینجا هستیدSkip Navigation Links : صفحه نخست : شعب استانی : شعبه فارس : اخبار شعبه

دفتر جدید شعبه

به اطلاع اعضای محترم می رساند که دفتر سندیکای برق شعبه ی فارس از تاریخ یکم شهریور به محل جدید خود در شرکت تعمیرات نیروی برق فارس منتقل گردیده است.

برای ارتباط با دفتر می توانید با شماره تلفن 2347828 یا 09387190539 (محمدی) تماس بگیرید.کمیسیون صادرات

جلسه ی کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی شیراز روز سه شنبه 5/6/92 با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان بانک مسکن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای شریف، رئیس کمیسیون صادرات اتاق شیراز به بررسی اخبار اتاق های ایران و شیراز پرداختند و گزارش عملکرد این کمیسیون را به صورت مکتوب به حاضرین ارائه نمودند. از جمله ی این اخبار می توان به فرایند ابقای آقای مهندس نهاوندیان در سمت ریاست اتاق بازرگانی ایران به اتفاق آرا اشاره کرد.

در ادامه، نمایندگان بانک مسکن به شرح خدمات ارزی این بانک پرداختند. گشایش اعتبار اسنادی (LC ) و سپرده های ارزی، صدور انواع حواله ها و ضمانت نامه ها از موارد بیان شده بود. آقای جعفری نماینده ی بانک مسکن در ادامه افزودند: "بازبودن SWIFT   بانک مسکن موجب شده تا این بانک امکان فعالیت مستقیم در زمینه ی ارزی را داشته باشد".

آقای مهندس باقری، نایب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق فارس نیز پس از معرفی سندیکا و خدمات آن در مورد امکان واردات تجهیزات پیشرفته با استفاده از ارز حاصل از صادرات سایر شرکت ها پرسش هایی را مطرح کردند که نمایندگان بانک خواستار طرح این مورد به صورت ویژه در بانک شدند.

در این جلسه همچنین به مشکلات گریبان گیر صادرات به عراق پرداخته شد و بازرگانان و صاحبان صنایع مختلف مشکلات و پیشنهادات خود را بیان نمودند. مشکلات فراوان در هر دو سوی مرز ایران و عراق، ناامنی های شدید و نبود نماینده ی ایرانی مناسب در عراق به عنوان مهمترین مشکلات این مطرح و پیشنهاد مذاکره با دولت عراق برای فراهم سازی بسترانتقال پول به حساب شرکت های خارجی که فروشنده ی کالا به شرکت های ایرانی هستند ارائه شد.

در انتهای جلسه، آقای مهندس همتیان مدیرعامل پایانه ی صادراتی فارس از اعضای کمیسیون برای تشکیل جلسه ای در محل دفتر پایانه های صادراتی فارس دعوت به عمل آوردند.تقدیر توانیر از شرکت تعمیرات نیروی برق فارس

 

طی مراسمی در تاریخ 8/4/92 در محل سالن شهید هاشم پور برق منطقه ای فارس از شرکت تعمیرات نیروی برق فارس به عنوان شرکت برتر در زمینه سرویس ونگهداری شبکه انتقال و فوق توزیع سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.

این مراسم ، با حضور دکتر علی پور و دکتر کریمی فر مدیر کل و رئیس دفتر فنی و نظارت انتقال شرکت توانیر ؛ مدیریت و معاونین برق منطقه ای فارس و نیز بخشی از مدیران و کارکنان شرکت تعمیرات نیروی برق فارس برگزار گردید و طی آن شرکت تعمیرات نیروی برق فارس در ارزیابی صورت گرفته سال 91 از میان شرکتهای سرویس و نگهداری سراسرکشور به همراه دو شرکت دیگر به عنوان شرکت برتر معرفی شد.

گفتنی است در خلال این مراسم دکتر علی پور طی سخنانی از اهمیت بالای سرویس و نگهداری در صنعت برق کشور یاد کرد و افزود شرکتهای سرویس و نگهداری باید برای پیشرفت بیشتر و افزایش بهره وری دارای برنامه های کوتاه و بلند مدت باشند و برای رسیدن به سود دهی بیشتر فرهنگ خصوصی را در سازمان خود تقویت کنند.

در ادامه نیز دکتر کریمی فر گزارشی از شاخصهای کمی و کیفی ارزیابی ارائه نمود و نحوه انجام ارزیابی سال 91 را تبیین کرد.

در پایان این مراسم نیز توسط شرکت توانیر لوح تقدیری به مهندس باقری مدیر عامل شرکت تعمیرات نیروی برق فارس اهدا شد.

.................................................................................................................................................................

جلسه ی اعضای هیئت مدیره شعبه فارس و رئیس اتاق شیراز

روز دوشنبه هفتم مرداد ماه نود و دو، جلسه ای با حضور آقایان مهندس عظیمی و دژم و آقای محمدی و آقای مهندس فرقانی رئیس اتاق بازرگانی شیراز در دفتر ریاست اتاق شیراز برگزار شد. تحقیقات بازارهای هدف، همکاری های بیشتر اتاق و شعبه ی سندیکا و بررسی مشکلات بانکی از موضوعات مطرح در این جلسه بود.

برررسی بازارهای موجود در کشورهای همسایه به ویژه پاکستان (لاهور و کشمیر) و جنوب عراق، توسط مهندس فرقانی به عنوان بازارهای مستعد در حال حاضر معرفی شد و آقای علی پور برای کسب اطلاعات در مورد بازار عراق معرفی گردید. رئیس اتاق همچنین پیشنهاد حضور اعضای سندیکای فارس در شهرک سلامت و منطقه ی انرژی لامرد و نی ریز را به عنوان مناطق مستعد برای فعالیت اعضای شعبه بیان کردند.

ایشان همچنین خواستار حضور فعال تر شعبه در کمیسیون های مختلف اتاق شدند و آمادگی اتاق را برای ارائه ی کمک به شعبه اعلام نمودند و مقرر شد برای معرفی بیشتر، شعبه به هیئت های بازرگانی مختلف معرفی شود.

در مورد مسائل بانکی نیز ایشان در پاسخ به پرسش مهندس دژم در مورد گشایش اعتبار اسنادی داخلی، صندوق توسعه ی تجارت را به عنوان یکی از همکاران اتاق بازرگانی معرفی کردند.
عضویت شعبه در کمیسیون های اتاق بازرگانی

پیرو مصوبه ی جلسه ی عمومی سندیکا مورخ هشتم تیرماه نود و دو، سندیکای شعبه ی فارس به عضویت کمیسیون صنعت و معدن و همچنین تجارت و صادرات اتاق بازرگانی شیراز در آمد. مقرر شد نمایندگان سندیکا از جلسات بعد در نشست های این کمیسیون ها شرکت نمایند.


 
 
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کرده ام


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت برق ایران است.